Page i Brin - założyciele Google'a

Larry otrzymał swój pierwszy komputer w wieku 6 lat. Od tego czasu nowe technologie stały się jego największą pasją. Sergey, wychowywany w duchu naukowym, od dziecka realizował swoje pasje związane z komputerami.

Lata później, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, udali się na studia w zakresie nauk komputerowych.

Larry Page i Sergey Brin. Spotkanie tych dwóch studentów na studiach magisterskich na Uniwersytecie Stanforda na zawsze odmieniło losy Internetu.

Początki Google’a nie odbywały się w wielkich biurowcach, a nad wyszukiwarką nie pracowało kilkuset informatyków. Potrzeba było jedynie dwóch marzycieli z wizją, aby dzięki bezgranicznej wierze w potencjał Internetu stworzyć najpopularniejszą na świecie wyszukiwarkę Google.

22-latkowie nie dysponowali praktycznie żadnymi zasobami. Mieli tylko swoje wielkie umysły i dwa małe pokoje w akademiku, służące za serwerownię i biuro.

To kolejna niesamowita, ale bardzo prawdziwa historia, która uczy nas, że pasja, wizja i umiejętność programowania prowadzą do innowacji na światową skalę.

Jesteśmy dumni zarażając pasją do programowania młode pokolenie, bo wierzymy, że w przyszłości nasze dzieci dokonają w  świecie wielkich rzeczy.