KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY APLIKACJE MOBILNE - ANDROID

KURS W FERIE - WSTĘP DO APLIKACJI MOBILNYCH - APP INVENTOR

Szkoła podstawowa klasy 4-6

OPIS KURSU W FERIE- WSTĘP DO APLIKACJI MOBILNYCH - APP INVENTOR:

Kurs "Wstęp do aplikacji mobilnych – AppInventor" to propozycja zarówno dla tych którzy pierwsze kroki z programowaniem mają już za sobą, jak i tych, którzy nie mieli jeszcze styczności z programowaniem, a chcieliby poznać środowisko App Inventor które pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne z systemem Android. Po ukończeniu kursu, zachęcamy do wzięcia udziału w kursie semestralnym "Programy i Gry komputerowe - semestr 2".

PROGRAM KURSU W FERIE- WSTĘP DO APLIKACJI MOBILNYCH - APP INVENTOR:

(5 spotkania = 10 godzin lekcyjnych):

1. „Zbieracz monet”

Lekcja ma za zadanie wprowadzić uczniów w zagadnienia związane z programowaniem. Poznają środowisko App Inventor, służące do tworzenia gier i aplikacji na urządzenia mobilne. Omówiony zostanie kod QR. Pierwszy projekt będzie dość prostą grą – „Zbieracz monet”.

2. Fidget spinner”

Kto nie zna popularnego gadżetu jakim jest fidget spinner? Uczniowie zrealizują projekt spinnera w telefonie. Głównym celem lekcji jest wprowadzenie do zagadnień związanych z tworzeniem animacji.

3. „Gra Bomber”

Na kolejnej lekcji zostaną omówione czujniki oraz sposoby sterowania elementami gry z ich wykorzystaniem. Uczniowie zrealizują projekt – „Gra bomber”.

4. „Gra memory”

Celem lekcji jest bardziej zaawansowane wykorzystanie instrukcji warunkowych jak również tworzenie własnych funkcji. W tym celu uczniowie stworzę popularną grę „Memory”.

5. „Gra strzelanka”

Na zakończenie uczniowie zrealizują grę typu strzelanka, która pozwoli na jeszcze głębsze zapoznanie się ze środowiskiem App Inventor. Omówione zostaną sposoby tworzenia przeciwnika w grze.

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU W FERIE - WSTĘP DO APLIKACJI MOBILNYCH - APP INVENTOR:

1. Potrafi tworzyć gry i aplikacje na urządzenia mobilne z systemem Android za pośrednictwem środowiska App Inventor.

2. Zna najważniejsze bloki języka AppInventor i potrafi je wykorzystywać do rozwiązywania problemów programistycznych.

3. Umie uruchomić stworzoną aplikację mobilną za pomocą QRcode.

CENA KURSU W FERIE - WSTĘP DO APLIKACJI MOBILNYCH - APP INVENTOR:

350 zł

Kurs składa się z 5 spotkań, 2 x 45 minut. Cena za kurs to 350 zł (opłata jednorazowa).

TERMIN KURSY:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU W FERIE - WSTĘP DO APLIKACJI MOBILNYCH - APP INVENTOR:

5- 12 Osób