KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY STRONY INTERNETOWE

CZEMPION MINECRAFTA W PROGRAMOWANIU

Minecraft

1, 2 i 3 klasa szkoły podstawowej

OPIS KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - CZEMPION MINECRAFTA W PROGRAMOWANIU:

Kurs Czempion Minecrafta w programowaniu to trzeci etap kursu programowania z Minecraftem. Podczas czterech lekcji wykonamy zaawansowane projekty przedstawiające w praktycznej odsłonie wiele różnych elementów programowania takich jak losowania, tablice oraz pętle.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA ONLINE:

Zajęcia online to NIE webinar ani NIE kurs jak na Youtube! W trakcie zajęć online każdy uczeń widzi ekran nauczyciela, słyszy co mówi, a nauczyciel widzi wszystko to co robią i mówią uczniowie (widzi ekran każdego ucznia). Każdy uczeń może zadawać pytania głosowo, a nauczyciel może odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Każdy kursant otrzymuje dokładną instrukcje łączenia się do lekcji online oraz używania programów na zajęciach. Nie ma konieczności instalacji jakichkolwiek narzędzi na komputerze. Potrzebny jest jedynie mikrofon (który jest wbudowany we wszystkie laptopy) i łącze internetowe. W razie problemów służymy pomocą techniczną.

PROGRAM KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - CZEMPION MINECRAFTA W PROGRAMOWANIU:

(4 spotkania = 8 godzin lekcyjnych):

1. Minecraft: Parkour

Misja dla największych fanów akrobacji, biegów i skoków. Podczas lekcji poznamy zasady umieszczania przedmiotów w przestrzeni trójwymiarowej poznając zasadę działania układu współrzędnych. Utrwalone zostaną również elementy związane z kreowaniem i architekturą terenu.

2. Minecraft: Akwarium

Jedna z najnowszych wersji Minecrafta wprowadziła do gry podwodny świat pełen stworzeń, skarbów i nieznanych dotąd składników terenu. W trakcie zajęć zamkniemy cały podwodny świat w niewielkim akwarium. Poznamy również zaawansowane pojęcia związane z losowaniem.

3. Minecraft: Tor przeszkód

Do biegu… Gotowi… Start! Bieg z przeszkodami to jeden z najbardziej dynamicznych rodzajów wyścigów. Pułapki mogą być umieszczone wszędzie. Na tej lekcji poznamy pętle i instrukcje warunkowe.

4. Minecraft: Bed Wars

Najpopularniejsza rozgrywka Minecrafta właśnie u nas. Zbierz drużynę ale uważaj, drużyna przeciwna już przygotowała na Ciebie masę pułapek. Nie daj się im tak łatwo pokonać. Podczas zajęć utrwalimy wiadomości poznane na całym kursie oraz dowiemy się więcej na temat instrukcji warunkowych .

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - KREATOR MINECRAFTA:

1. Poznanie zaawansowanych elementów programowania.

2. Wiedza z zakresu przestrzeni trójwymiarowych oraz układu współrzędnych.

3. Umiejętność logicznego wykorzystania instrukcji warunkowych.

4. Zaawansowana zdolność identyfikowania pętli i umiejętność wykorzystania ich w programie.

5. Praktyczne umiejętności poruszania się po skryptach i programach.

6. Pozyskanie wiedzy komputerowej, szczególnie w kontekście sprzętu, łączy i serwerów.

CENA KURSU:

260 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 260 zł (opłata jednorazowa).

TERMIN KURSY:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU:

4 - 8 Osób