KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY DODATKOWE

Grafika 3D - Blender

7 i 8 klasa szkoły podstawowej

Szkoły ponadpodstawowe

OPIS KURSU - GRAFIK KOMPUTEROWY - GRAFIKA 3D:

Kurs online “Ggrafik 3D - Blender” to zajęcia dla tych wszystkich, którzy chcą poznać podstawy tworzenia grafiki trójwymiarowej do gier czy animacji. Na zajęciach każdy nauczy się podstaw programu Blender 3D, poznają jego możliwości i stworzą swoje modele trójwymiarowe.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA PROGRAMOWANIA ONLINE:

Zajęcia online to NIE webinar ani NIE kurs jak na Youtube! W trakcie zajęć online każdy uczeń widzi ekran nauczyciela, słyszy co mówi, a nauczyciel widzi wszystko to co robią i mówią uczniowie (widzi ekran każdego ucznia). Każdy uczeń może zadawać pytania głosowo, a nauczyciel może odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Każdy kursant otrzymuje dokładną instrukcje łączenia się do lekcji online oraz używania programów na zajęciach. Nie ma konieczności instalacji jakichkolwiek narzędzi na komputerze. Potrzebny jest jedynie mikrofon (który jest wbudowany we wszystkie laptopy) i łącze internetowe. W razie problemów służymy pomocą techniczną.

PROGRAM KURSU - GRAFIK KOMPUTEROWY - GRAFIKA 3D:

(Kurs obejmuje 5 spotkań, każde 2x45 minut z krótką przerwą)

1. Blender - Wprowadzenie do Blendera

Na pierwszych zajęciach uczniowie zapoznają się z podstawową wiedzą na temat grafiki 3D i jej zastosowań. Zapoznają się z podstawowymi operacjami jak skalowanie, przesuwanie i obrót. Dowiedzą się z czego składa się model trójwymiarowy.

2. Blender – Pierwszy model „Kielich”

Celem tych zajęć będzie stworzenie pierwszego modelu trójwymiarowego. Następnie uczniowie rozłożą siatkę oraz oteksturują model. Nałożą również materiał imitujący szlachetny metal oraz wygrawerują na nim napis. Uczniowie zapoznają się z sposobem exportu modelu do innych programów.

3. Blender – Drugi Model “Miecz” cz.1

Na tych zajęciach uczniowie przygotują model miecza, stosując modelowanie z pomocą modyfikatorów.

4. Blender - Drugi Model “Miecz” cz.2

Na tych zajęciach uczniowie dokończą model miecza. Dodadzą upiększenia oraz nałożą materiały stworzone z shaderów. Na koniec zajęć wyrenderują swój model.

5. Blender – Render ”Miecz w kamieniu”

Na ostatnich zajęciach uczniowie połączą ostatni model z stworzonym za pomocą shaderów modelem kamienia. Zaimportują obraz dzięki któremu stworzą tło i wyrenderują obraz

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU - GRAFIK KOMPUTEROWY - GRAFIKA 3D:

1. Zna środowisko Blender 3D oraz podstawą wiedzę na temat modeli 3D

2. Poznał podstawowe operacje na modelach 3d oraz

3. Potrafi stworzyć model w programie 3D

4. Zna sposoby teksturowania, nakładania materiałów oraz renderowania

CENA KURSU:

275 zł

Kurs składa się z 5 spotkań, 2 x 45 minut. Cena za kurs to 275 zł (opłata jednorazowa).

TERMINY KURSU:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU:

4 - 8 Osób