KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY STRONY INTERNETOWE

KREATOR MINECRAFTA

Minecraft

1, 2 i 3 klasa szkoły podstawowej

OPIS KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - KREATOR MINECRAFTA:

Kurs online – „Kreator Minecrafta” to kontynuacja elementów przedstawionych w poprzedniej części jednak w kompletnie nowej i bardziej zaawansowanej odsłonie. Wszelkie skrypty i programy stworzone na zajęciach zostaną przeniesione do prawdziwego świata Minecrafta. Dołącz do programistów Minecrafta i spójrz na niego od innej, programistycznej strony. Granie w Minecrafta to jedno, a zapanowanie nad światem i samą grą to już coś kompletnie innego. Sprawdź!

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA ONLINE:

Zajęcia online to NIE webinar ani NIE kurs jak na Youtube! W trakcie zajęć online każdy uczeń widzi ekran nauczyciela, słyszy co mówi, a nauczyciel widzi wszystko to co robią i mówią uczniowie (widzi ekran każdego ucznia). Każdy uczeń może zadawać pytania głosowo, a nauczyciel może odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Każdy kursant otrzymuje dokładną instrukcje łączenia się do lekcji online oraz używania programów na zajęciach. Nie ma konieczności instalacji jakichkolwiek narzędzi na komputerze. Potrzebny jest jedynie mikrofon (który jest wbudowany we wszystkie laptopy) i łącze internetowe. W razie problemów służymy pomocą techniczną.

PROGRAM KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - KREATOR MINECRAFTA:

(4 spotkania = 8 godzin lekcyjnych):

1. Minecraft: Architektura krajobrazu

Pierwszy dzień w Minecrafcie jest zawsze wymagający. Dużo łatwiej jest, gdy sami decydujemy o terenie wokoło. Podczas zajęć pokażemy podstawy programowania z Minecraftem i zapoznamy z podstawowymi blokami i funkcjami.

2. Minecraft: Walka na wybuchy

Czy skała macierzysta jest niezniszczalna? Czy istnieje siła, która ją zniszczy? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas wybuchowych zmagań z TNT i Creeperowym Sztormem. Unikając wybuchów przedstawimy podstawy związane z komendami wypełniania bloków i dodawania postaci.

3. Minecraft: Kurczaki i inne zjawiska pogodowe

Przygotuj się na przedziwne zjawiska atmosferyczne. Nie tylko deszcz czy śnieg potrafią spadać z nieba. Poznamy zasadę działania pętli ograniczonej oraz będziemy utrwalać wiedzę zdobytą na poprzednich etapach kursu.

4. Minecraft: Igrzyska

Najwyższa pora na pojedynki gladiatorów. Z każdej walki można wyciągnąć lekcje – podczas zmagań poznamy zasady losowania i pojęcie list w programowaniu. Niech rozpoczną się igrzyska.

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - KREATOR MINECRAFTA:

1. Poznanie podstawowych i zaawansowanych elementów programowania.

2. Umiejętność wykorzystania w programowaniu takich pojęć jak: pętla, listowanie, instrukcje warunkowe, losowanie.

3. Znajomość układu współrzędnych.

4. Zaawansowana obsługa komputera w kontekście łączy internetowych, serwerów itp.

5. Wiedza z zakresu programowania graficznego oraz blokowego.

6. Zdolność poruszania się po skryptach i programach i wykorzystywania ich w praktyce.

CENA KURSU:

240 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 240 zł (opłata jednorazowa).

TERMIN KURSY:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU:

4 - 8 Osób