KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY STRONY INTERNETOWE

MŁODY EKSPERT STRON INTERNETOWYCH

HTML / CSS / JS

4, 5 i 6 klasa szkoły podstawowej

OPIS KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - MŁODY EKSPERT STRON INTERNETOWYCH:

Kurs online “Młody ekspert stron internetowych” to propozycja dla uczniów, którzy chcą nauczyć się tworzenia responsywnych stron internetowych z użyciem frameworka Bootstrap w wersji 4. W trakcie kursu uczniowie zapoznają się z terminem stron responsywnych. Wykorzystają układ siatki aby tworzyć strony, które będą wyglądać dobrze zarówno na małych jak i dużych ekranach naszych urządzeń.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA ONLINE:

Zajęcia online to NIE webinar ani NIE kurs jak na Youtube! W trakcie zajęć online każdy uczeń widzi ekran nauczyciela, słyszy co mówi, a nauczyciel widzi wszystko to co robią i mówią uczniowie (widzi ekran każdego ucznia). Każdy uczeń może zadawać pytania głosowo, a nauczyciel może odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Każdy kursant otrzymuje dokładną instrukcje łączenia się do lekcji online oraz używania programów na zajęciach. Nie ma konieczności instalacji jakichkolwiek narzędzi na komputerze. Potrzebny jest jedynie mikrofon (który jest wbudowany we wszystkie laptopy) i łącze internetowe. W razie problemów służymy pomocą techniczną.

PROGRAM KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - MŁODY EKSPERT STRON INTERNETOWYCH:

(4 spotkania = 8 godzin lekcyjnych):

1. BOOTSTRAP –„ Wprowadzenie do stron responsywnych”

Celem lekcji będzie zapoznanie uczestników z terminem stron responsywnych. Każdy z uczestników zaimportuje do swojego projektu framework Bootstrap w wersji 4. Na zajęciach zostanie przedstawiona koncepcja siatki. Uczestnicy wykonają projekt responsywnej galerii zdjęć.

2. BOOTSTRAP – „Drużyna sportowa”.

Celem lekcji będzie przygotowanie strony prezentującą wybraną drużynę sportową. Uczniowie przygotują layout, układ oraz wykorzystają okna modalne do prezentacji informacji o danym zawodniku.

3. BOOTSTRAP - „Wymarzone wakacje”.

Celem lekcji będzie przygotowanie strony z panelem nawigacyjnym, karuzelą zdjęć, oraz sekcją „co warto zobaczyć”. Uczniowie nauczą się w jaki sposób tworzyć responsywne menu nawigacyjne.

4. BOOTSTRAP - „Wymarzone wakacje”

Celem zajęć będzie kontynuacja i rozbudowanie projektu z poprzednich zajęć.

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - MŁODY EKSPERT STRON INTERNETOWYCH:

1. Potrafi zaimportować do projektu framework Bootsrap

2. Zna podstawowe klasy Bootstrap.

3. Zna termin stron responsywnych.

4. Potrafi zastosować i modyfikować układ siatki.

5. Wie jak stworzyć panel nawigacyjny

CENA KURSU:

300 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 300 zł (opłata jednorazowa).

TERMIN KURSY:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU:

4 - 8 Osób