KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY DODATKOWE

 

KURS ONLINE

MŁODY GRAFIK KOMPUTEROWY

Grafika Rastrowa

4, 5 i 6 klasa szkoły podstawowej 

 

 

OPIS KURSU - MŁODY GRAFIK KOMPUTEROWY - GRAFIKA RASTROWA:

Kurs „Młodu grafik komputerowy" skierowany jest do uczniów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grafiką z rastrową i chcą nauczyć się tworzenia projektów graficznych. W ramach lekcji z projektowania grafiki rastrowej dowiedzą się jak edytować i ulepszać zdjęcia, opanują podstawowe techniki retuszu oraz nauczą się pracy z warstwami, maskami i filtrami. W trakcie kursu przedstawione zostaną podstawowe zagadnienia potrzebne do rozpoczęcia nauki komputerowego projektowania graficznego. Na kursie uczeń pozna program Photopea.

 

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA PROGRAMOWANIA ONLINE:

Zajęcia online to NIE webinar ani NIE kurs jak na Youtube! W trakcie zajęć online każdy uczeń widzi ekran nauczyciela, słyszy co mówi, a nauczyciel widzi wszystko to co robią i mówią uczniowie (widzi ekran każdego ucznia). Każdy uczeń może zadawać pytania głosowo, a nauczyciel może odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Każdy kursant otrzymuje dokładną instrukcje łączenia się do lekcji online oraz używania programów na zajęciach. Nie ma konieczności instalacji jakichkolwiek narzędzi na komputerze. Potrzebny jest jedynie mikrofon (który jest wbudowany we wszystkie laptopy) i łącze internetowe. W razie problemów służymy pomocą techniczną.

 

PROGRAM KURSU - MŁODY GRAFIK KOMPUTEROWY - GRAFIKA RASTROWA:

(Kurs obejmuje 5 spotkań, każde 2x45 minut z krótką przerwą)

1. „Wprowadzenie do projektowania w programie do grafiki rastrowej”

Lekcja ma na celu przedstawienie uczniom czym jest projektowanie i praca edytora fotografii. Przypomnimy, na czym polega różnica między grafiką rastrową a grafiką wektorową. Ponadto zapoznają się z interfejsem programu Photopea. Na lekcji poznane zostaną narzędzia i funkcje programu. Uczeń pozna, czym są warstwy, siatki, prowadnice wykonując proste ćwiczenia demonstrujące zasadę ich działania.

2. „Tony i kolory”

Celem lekcji jest nauka kluczowych technik: eksport, skalowanie, panel historia i wycofywanie zmian oraz edycja tonów i kolorów.

3. „Warstwy”

Celem lekcji jest nauka pracy na warstwach – rozmieszanie i przesuwanie, grupowanie i organizowanie, blokowanie, krycie.

4. „Filtry”

Celem lekcji jest nauka pracy z filtrami – rozmycie oraz pikselizacja, dodawanie i usuwanie szumów wyostrzanie obrazów, rzucanie cienia i filtry światła. Na koniec również filtry dekoracyjne.

5. „Podstawowe techniki retuszu”

Celem lekcji jest zapoznanie się z narzędziami do retuszu oraz wykorzystanie ich w praktyce na przykładzie własnych zdjęć. Uczniowie dowiedzą się jak usuwać niedoskonałości, wygładzać skórę, podkreślać oczy czy zmieniać kolor tęczówki.

 

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU - MŁODY GRAFIK KOMPUTEROWY:

1. Uczeń posiada podstawową wiedzę z zakresu grafiki rastrowej.

2. Zna najważniejsze narzędzia i funkcje programu Photopea i potrafi je wykorzystywać do projektowania graficznego.

3. Zna różnice między grafiką wektorową a grafiką rastrową.

4. Wie, czym są tony i kolory, warstwy, filtry.

5. Poznał podstawowe techniki retuszu obrazów.

 

CENA KURSU - MŁODY GRAFIK KOMPUTEROWY - GRAFIKA RASTROWA:

325 zł

Kurs składa się z 5 spotkań, 2 x 45 minut. Cena za kurs to 325 zł (opłata jednorazowa).

 

TERMINY KURSU:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

 

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU:

4 - 8 Osób