KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY STRONY INTERNETOWE

MŁODY ZAAWANSOWANY TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH

HTML / CSS / JS

4, 5 i 6 klasa szkoły podstawowej

OPIS KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - MŁODY ZAAWANSOWANY TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH:

Kurs online “Młody zaawansowany twórca stron internetowych” to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę dotyczącą tworzenia stron internetowych. W trakcie kursu przedstawione zostaną bardziej zaawansowane znaczniki HTML oraz stylowanie CSS jak również przedstawimy język do tworzenia interaktywnych stron JavaScript.. Na kursie będziemy korzystać z przyjaznego środowiska Glitch. Po tym kursie każdy uczeń będzie w stanie stworzyć samodzielnie zaawansowaną stronę internetową oraz opublikować ją w internecie. Jest to kurs kontynuujący kurs “Młody twórca stron internetowych”.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA ONLINE:

Zajęcia online to NIE webinar ani NIE kurs jak na Youtube! W trakcie zajęć online każdy uczeń widzi ekran nauczyciela, słyszy co mówi, a nauczyciel widzi wszystko to co robią i mówią uczniowie (widzi ekran każdego ucznia). Każdy uczeń może zadawać pytania głosowo, a nauczyciel może odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Każdy kursant otrzymuje dokładną instrukcje łączenia się do lekcji online oraz używania programów na zajęciach. Nie ma konieczności instalacji jakichkolwiek narzędzi na komputerze. Potrzebny jest jedynie mikrofon (który jest wbudowany we wszystkie laptopy) i łącze internetowe. W razie problemów służymy pomocą techniczną.

PROGRAM KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - MŁODY ZAAWANSOWANY TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH:

(4 spotkania = 8 godzin lekcyjnych):

1. HTML,CSS,JS. „Wprowadzenie do JS”

Celem lekcji będzie zapoznanie uczestników z językiem JavaScript na zajęciach zostaną zaprezentowane podstawy, które umożliwią wprowadzenie na stronie interakcji.

2. HTML,CSS,JS. „Lista zakupów”

Celem lekcji będzie przygotowanie listy zakupów do której będziemy mogli dodawać nowe pozycje oraz usuwać już te wykonane.

3. HTML,CSS,JS „Salon samochodowy”

Celem zajęć będzie stworzenie strony salonu samochodowego. Strona będzie posiadać wydzielone sekcje, menu, stopkę z kontaktem i lokalizacją.

4. HTML,CSS,JS „Salon samochodowy”

Celem zajęć będzie kontynuacja projektu z poprzednich zajęć.

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - MŁODY ZAAWANSOWANY TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH:

1. Potrafi tworzyć bardziej zaawansowane strony internetowe.

2. Zna znaczniki HTML.

3. Zna rozbudowane funkcje środowiska Glitch.

4. Poszerzył wiedzę w zakresie kaskadowe arkusze stylów CSS i wie w jaki sposób styluje się stronę internetową.

6. Wie, w jaki sposób opublikować stronę w internecie

CENA KURSU:

240 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 240 zł (opłata jednorazowa).

TERMIN KURSY:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU:

4 - 8 Osób