KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY STRONY INTERNETOWE

ODKRYWCA MINECRAFTA W PROGRAMOWANIU

Scratch / Code.org

1, 2 i 3 klasa szkoły podstawowej

OPIS KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - ODKRYWCA MINECRAFTA W PROGRAMOWANIU:

Kurs online-„Świat Minecrafta w programowaniu” to niepowtarzalna możliwość poznania różnych aspektów Minecrafta z perspektywy programowania. Łącząc ze sobą nowoczesne rozwiązania ze sprawdzonymi platformami umożliwiamy poznanie różnych programów i języków programowania poprzez świat Minecrafta.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA ONLINE:

Zajęcia online to NIE webinar ani NIE kurs jak na Youtube! W trakcie zajęć online każdy uczeń widzi ekran nauczyciela, słyszy co mówi, a nauczyciel widzi wszystko to co robią i mówią uczniowie (widzi ekran każdego ucznia). Każdy uczeń może zadawać pytania głosowo, a nauczyciel może odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Każdy kursant otrzymuje dokładną instrukcje łączenia się do lekcji online oraz używania programów na zajęciach. Nie ma konieczności instalacji jakichkolwiek narzędzi na komputerze. Potrzebny jest jedynie mikrofon (który jest wbudowany we wszystkie laptopy) i łącze internetowe. W razie problemów służymy pomocą techniczną.

PROGRAM KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - ODKRYWCA MINECRAFTA W PROGRAMOWANIU:

(4 spotkania = 8 godzin lekcyjnych):

1. CODE.ORG ( MINECRAFT) : Wprowadzenie do zagadnień programowania

Celem lekcji jest nauka podstawowych zagadnień występujących w różnych językach programowania oraz wykorzystanie ich w praktyce. Uczniowie poznają platformę code.org, dzięki której wszelkie elementy programowania będą natychmiastowo widoczne w miniaturowym świecie Minecrafta. Poznamy zasady kontroli ruchu, sposoby wykorzystania pętli oraz interakcje z przedmiotami i obiektami.

2. SCRATCH: Pojedynek z Witherem

Podczas lekcji uczestnicy zmieszą się z legendarną postacią świata Minecrafta – Witherem. Pojedynkując się z Witherem poznamy podstawy programowania w języku Scratch, kreowanie obiektów oraz ich interakcje między sobą. Dodatkowo wprowadzone zostanie pojęcie pętli warunkowej oraz klonowania.

3. SCRATCH: Endermanowana inwazja

Kilku Endermanów postanowiło skraść skrzynie ze skarbca Steve’a. Spróbujemy je powstrzymać wykorzystując siłę naszych łuków. W trakcie zajęć dowiemy się czym jest losowanie oraz jak je wykorzystać w programowaniu.

4. SCRATCH: Arena

Stworzenia z Minecrafta atakują ze zdwojoną siłą. Dołącz do Steve’a i raz na zawsze odeprzyj przeciwników. Uczestnicy zajęć poznają zasady tworzenia i odbierania komunikatów. Dodatkowo zostaną omówione zaawansowane zagadnienia działań matematycznych.

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - ODKRYWCA MINECRAFTA W PROGRAMOWANIU:

1. Poznanie platformy edukacyjnej code.org

2. Zdobycie podstawowych i zaawansowanych umiejętności pracy w języku programowania Scratch

3. Umiejętność stworzenia gry w Scratchu

4. Znajomość kluczowych elementów programowania i wykorzystania ich w praktyce.

CENA KURSU:

260 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 260 zł (opłata jednorazowa).

TERMIN KURSY:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU:

4 - 8 Osób