KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY STRONY INTERNETOWE

HTML / CSS / JS

7 i 8 klasa szkoły podstawowej

Szkoła ponadpodstawowa

OPIS KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH:

Zajęcia dla uczniów, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze stronami internetowymi. Kurs zawiera przyjazne wprowadzenie w świat języka znaczników HTML oraz sposobu stylizowania wyglądu stron przy pomocy stylów CSS. Wprowadzane są również podstawy języka JavaScript.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA PROGRAMOWANIA ONLINE:

Zajęcia online to NIE webinar ani NIE kurs jak na Youtube! W trakcie zajęć online każdy uczeń widzi ekran nauczyciela, słyszy co mówi, a nauczyciel widzi wszystko to co robią i mówią uczniowie (widzi ekran każdego ucznia). Każdy uczeń może zadawać pytania głosowo, a nauczyciel może odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Każdy kursant otrzymuje dokładną instrukcje łączenia się do lekcji online oraz używania programów na zajęciach. Nie ma konieczności instalacji jakichkolwiek narzędzi na komputerze. Potrzebny jest jedynie mikrofon (który jest wbudowany we wszystkie laptopy) i łącze internetowe. W razie problemów służymy pomocą techniczną.

PROGRAM KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH:

(4 spotkania = 8 godzin lekcyjnych):

1. HTML - „Plan lekcji”

Lekcja ma za zadanie wprowadzić uczniów w zagadnienia związane z tworzeniem stron internetowych. Uczniowie poznają podstawy języka HTML i stworzą swoją pierwszą stronę: „Plan lekcji”.

2. HTML - „Formularz rejestracyjny”

Druga lekcja będzie obejmować bardziej zaawansowane elementy języka HTML. Zostanie omówiony sposób tworzenia formularzy na stronach internetowych. Uczniowie stworzą formularz rejestracyjny.

3. CSS - „Sklep z Lego”

Celem zajęć będzie stworzenie strony informacyjnej sklepu lego, zawierającego logo, banner, favicon, czcionki Google fonts, interaktywne menu oraz podstronę z formularzem kontaktowym. Ponadto zostanie przedstawiona koncepcja pudełek elementów, identyfikatorów oraz klas.

4. Java script - „Kalkulator”

Lekcja jest wprowadzeniem w tajniki języka Java script, który zapewnia interakcję użytkownika ze stroną www. Uczniowie wykonają aplikację – „Kalkulator”.

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH:

1. Podstawy działania stron internetowych i narzędzia do ich tworzenia

2. Elementarne tagi języka HTML.

3. Stylowanie stron internetowych z wykorzystaniem CSS.

CENA KURSU:

260 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 260 zł (opłata jednorazowa).

TERMIN KURSY:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU:

4 - 8 Osób