KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY STRONY INTERNETOWE

UNITY / C#

7 i 8 klasa szkoły podstawowej

Szkoła ponadpodstawowa

OPIS KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - ZAAWANSOWANY TWÓRCA GIER W UNITY:

Kurs online “Zaawansowany twórca gier w Unity” to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z tworzenia gier w Unity z wykorzystaniem języka C#. W ramach kursu uczniowie zaprogramują swoją własną grę 3D za pomocą języka C# w silniku Unity.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA PROGRAMOWANIA ONLINE:

Zajęcia online to NIE webinar ani NIE kurs jak na Youtube! W trakcie zajęć online każdy uczeń widzi ekran nauczyciela, słyszy co mówi, a nauczyciel widzi wszystko to co robią i mówią uczniowie (widzi ekran każdego ucznia). Każdy uczeń może zadawać pytania głosowo, a nauczyciel może odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Każdy kursant otrzymuje dokładną instrukcje łączenia się do lekcji online oraz używania programów na zajęciach. Nie ma konieczności instalacji jakichkolwiek narzędzi na komputerze. Potrzebny jest jedynie mikrofon (który jest wbudowany we wszystkie laptopy) i łącze internetowe. W razie problemów służymy pomocą techniczną.

PROGRAM KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - ZAAWANSOWANY TWÓRCA GIER W UNITY:

(6 spotkań = 12 godzin lekcyjnych):

1. System poruszania się.

Celem lekcji będzie poznanie różnic między tworzeniem gier 2D a 3D. Na lekcji zaprogramujemy poruszanie się modelu 3D postaci oraz ją animujemy.

2. System walki – część 1.

Celem zajęć będzie stworzenie podstaw system walki. Zaprogramowanie strzelania oraz prostych przeciwników walczących na bliski dystans.

3. System walki – cześć 2.

Celem zajęć będzie rozbudowa systemu walki o nowe rodzaje broni oraz przeciwników walczących na dystans.

4. Obiekty interaktywne.

Celem zajęć będzie zaprogramowanie obiektów interaktywnych (apteczki, pułapki, skrzynki z amunicją).

5. Programowanie losowo generowanej mapy – część 1.

Celem zajęć będzie zaprogramowanie systemu generowania mapy gry.

6. Programowanie losowo generowanej mapy – część 2.

Celem zajęć będzie zaprogramowanie systemu generowania mapy gry oraz przygotowanie warunków zwycięstwa i porażki.

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - ZAAWANSOWANY TWÓRCA GIER W UNITY:

1. Zna środowisko Unity.

2. Potrafi programować bardziej skomplikowane systemy (generowanie losowej mapy).

3. Potrafi stworzyć grę 3D w Unity.

4. Potrafi konfigurować animacje postaci (modele 3D).

5. Rozumie podstawy działania i obsługi fizyki w grach 3D.

CENA KURSU:

420 zł

Kurs składa się z 6 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 420 zł (opłata jednorazowa).

TERMIN KURSY:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU:

4 - 8 Osób