KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY STRONY INTERNETOWE

HTML / CSS / JS

7 i 8 klasa szkoły podstawowej

Szkoła ponadpodstawowa

OPIS KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - ZAAWANSOWANY TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH:

Kurs online “Zaawansowany twórca stron internetowych” to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności tworzenia stron internetowych. W trakcie kursu uczeń pozna bardziej zaawansowane znaczniki HTML oraz rozbuduje wiedzę na temat stylowania CSS. Stowrzone strony będa wykorzystywać również język JavaScript. Na kursie będziemy korzystać z przyjaznego środowiska Glitch. Po tym kursie każdy uczeń będzie w stanie stworzyć samodzielnie rozbudowaną stronę internetową oraz opublikować ją w internecie.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA PROGRAMOWANIA ONLINE:

Zajęcia online to NIE webinar ani NIE kurs jak na Youtube! W trakcie zajęć online każdy uczeń widzi ekran nauczyciela, słyszy co mówi, a nauczyciel widzi wszystko to co robią i mówią uczniowie (widzi ekran każdego ucznia). Każdy uczeń może zadawać pytania głosowo, a nauczyciel może odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Każdy kursant otrzymuje dokładną instrukcje łączenia się do lekcji online oraz używania programów na zajęciach. Nie ma konieczności instalacji jakichkolwiek narzędzi na komputerze. Potrzebny jest jedynie mikrofon (który jest wbudowany we wszystkie laptopy) i łącze internetowe. W razie problemów służymy pomocą techniczną.

PROGRAM KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - ZAAWANSOWANY TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH:

(4 spotkania = 8 godzin lekcyjnych):

Celem lekcji będzie przygotowanie listy do której będziemy mogli dodawać nowe zadania oraz usuwać już te wykonane.

Celem zajęć będzie stworzenie przeglądarkowej gry Wisielec, która polega na odgadywaniu słów.

Celem zajęć będzie stworzenie strony restauracji. Strona będzie posiadać wydzielone sekcje, menu, galerie w formie slidera oraz stopkę z kontaktem i lokalizacją. Dodatkowe zostanie zastosowane automatyczne przewijanie strony po wybraniu pozycji z menu.

Celem zajęć będzie kontynuacja i rozbudowanie projektu z poprzednich zajęć.

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - ZAAWANSOWANY TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH:

1. Mechanizmy działania stron internetowych i narzędzia do ich tworzenia.

2. Zaawansowane tagi języka HTML.

3. Rozbudowane stylowanie stron internetowych z wykorzystaniem CSS.

CENA KURSU:

200 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 200 zł (opłata jednorazowa).

TERMIN KURSY:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU:

4 - 8 Osób