KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY STRONY INTERNETOWE

MŁODY TWÓRCA GIER W ROBLOX

Roblox / Lua

4, 5 i 6 klasa szkoły podstawowej

OPIS KURSU PROGRAMOWANIA - MŁODY TWÓRCA GIER W ROBLOX:

Kurs online “Młody twórca gier w ROBLOX” to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcą nauczyć się tworzenia gier w Roblox z wykorzystaniem języka LUA. W trakcie kursu przedstawione zostaną podstawy tworzenia gier 3D. Zaprezentowane zostaną podstawowe elementy jak mechanika i logika gry oraz tworzenie modeli trójwymiarowych.

PROGRAM KURSU PROGRAMOWANIA - MŁODY TWÓRCA GIER W ROBLOX:

(4 spotkania = 8 godzin lekcyjnych):

1. ROBLOX - Wprowadzenie do Roblox Studio

Celem lekcji będzie zapoznanie się ze środowiskiem Roblox Studio. Uczniowie poznają podstawy w jaki sposób tworzyć przedmioty, obiekty, określać rodzaj materiału, kolory oraz jak modyfikować ich wielkość, położenie. Każdy uczestnik przygotuje swoją własną mapę i przetestuje dodając gracza.

2. ROBLOX - Wstęp do języka LUA

Celem zajęć będzie przedstawienie podstawowych zagadnień języka Lua takich jak zmienne, instrukcje warunkowe oraz wykorzystanie tych umiejętności do zaprogramowania kolizji, interakcji pomiędzy graczem a innymi obiektami w grze.

3. ROBLOX - “Tor przeszkód”

Celem zajęć będzie stworzenie toru przeszkód. Uczniowie zaprojektują swój własny tor przeszkód, dodadzą różnego rodzaju przeszkody oraz określą warunki zwycięstwa.p>

4. ROBLOX - “Tor przeszkód” ciąg dalszy

Celem zajęć będzie dokończenie projektu i udostępnienie go dla społeczności Roblox

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU PROGRAMOWANIA - MŁODY TWÓRCA GIER W ROBLOX:

1. Zna środowisko Roblox Studio.

2. Poznał podstawy programowania w języku LUA.

3. Potrafi stworzyć prostą grą w Roblox.

4. Wie w jaki sposób opublikować grę w internecie dla społeczności Roblox.

CENA KURSU:

Online: 220 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 220 zł (opłata jednorazowa).

Stacjonarnie: 240 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 240 zł (opłata jednorazowa).

TERMIN KURSY:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU:

4 - 8 Osób