KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY STRONY INTERNETOWE

MŁODY TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH

HTML / CSS

4, 5 i 6 klasa szkoły podstawowej

OPIS KURSU PROGRAMOWANIA - MŁODY TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH:

Zajęcia dla uczniów, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze stronami internetowymi. Kurs zawiera przyjazne wprowadzenie w świat języka znaczników HTML oraz sposobu stylizowania wyglądu stron przy pomocy stylów CSS.

PROGRAM KURSU PROGRAMOWANIA - MŁODY TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH:

(4 spotkania = 8 godzin lekcyjnych):

1. HTML - „Ulubiona gra”

Uczniowie zostaną wprowadzeni w zagadnienia dotyczące tworzenia stron internetowych, poznają strukturę dokumentu HTML, podstawowe znaczniki, stworzą stronę o swojej ulubionej grze gdzie dodadzą treści, galerie, gameplay z YouTuba, oraz hiperłącze.

2. HTML, CSS wprowadzenie – „Przepis kulinarny”

Celem lekcji będzie przygotowanie strony z wybranym przez uczniów przepisem kulinarnym. Uczniowie poznają listy i ich rodzaje a także język CSS za pomocą, którego zmienią wygląd swojej strony. Ponadto każdy uczestnik zaimportuje i użyje w swoim projekcie wybrane czcionki Google fonts.

3. HTML, CSS - „Repertuar kina”

Celem lekcji będzie przygotowanie strony z repertuarem kina, prezentacja danych odbędzie się za pomocą tabel. Uczniowie nauczą się tworzyć oraz odpowiednio formatować tabele.

4. HTML, CSS -„Sklep muzyczny”

Celem zajęć będzie stworzenie strony informacyjnej sklepu muzycznego zawierającego logo, menu oraz podstronę z formularzem kontaktowym. Ponadto zostanie przedstawiona koncepcja pudełek elementów, identyfikatorów oraz klas.

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU PROGRAMOWANIA - MŁODY TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH:

1. Potrafi tworzyć proste strony internetowe.

2. Zna podstawowe znaczniki HTML.

3. Zna podstawowe funkcje środowiska Glitch.

4. Poznał kaskadowe arkusze stylów CSS i wie w jaki sposób styluje się stronę internetową.

5. Wie, w jaki sposób opublikować stronę w internecie.

CENA KURSU:

Online: 220 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 220 zł (opłata jednorazowa).

Stacjonarnie: 240 zł

Kurs składa się z 4 spotkań 2 x 45 minut. Cena za kurs to 240 zł (opłata jednorazowa).

TERMIN KURSY:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU:

4 - 8 Osób