KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY STRONY INTERNETOWE

ODKRYWCA MINECRAFTA W PROGRAMOWANIU

Scratch / Code.org

1, 2 i 3 klasa szkoły podstawowej

OPIS KURSU PROGRAMOWANIA - ODKRYWCA MINECRAFTA W PROGRAMOWANIU:

Kurs online-„Świat Minecrafta w programowaniu” to niepowtarzalna możliwość poznania różnych aspektów Minecrafta z perspektywy programowania. Łącząc ze sobą nowoczesne rozwiązania ze sprawdzonymi platformami umożliwiamy poznanie różnych programów i języków programowania poprzez świat Minecrafta.

PROGRAM KURSU PROGRAMOWANIA - ODKRYWCA MINECRAFTA W PROGRAMOWANIU:

(4 spotkania = 8 godzin lekcyjnych):

1. CODE.ORG ( MINECRAFT) : Wprowadzenie do zagadnień programowania

Celem lekcji jest nauka podstawowych zagadnień występujących w różnych językach programowania oraz wykorzystanie ich w praktyce. Uczniowie poznają platformę code.org, dzięki której wszelkie elementy programowania będą natychmiastowo widoczne w miniaturowym świecie Minecrafta. Poznamy zasady kontroli ruchu, sposoby wykorzystania pętli oraz interakcje z przedmiotami i obiektami.

2. SCRATCH: Pojedynek z Witherem

Podczas lekcji uczestnicy zmieszą się z legendarną postacią świata Minecrafta – Witherem. Pojedynkując się z Witherem poznamy podstawy programowania w języku Scratch, kreowanie obiektów oraz ich interakcje między sobą. Dodatkowo wprowadzone zostanie pojęcie pętli warunkowej oraz klonowania.

3. SCRATCH: Endermanowana inwazja

Kilku Endermanów postanowiło skraść skrzynie ze skarbca Steve’a. Spróbujemy je powstrzymać wykorzystując siłę naszych łuków. W trakcie zajęć dowiemy się czym jest losowanie oraz jak je wykorzystać w programowaniu.

4. SCRATCH: Arena

Stworzenia z Minecrafta atakują ze zdwojoną siłą. Dołącz do Steve’a i raz na zawsze odeprzyj przeciwników. Uczestnicy zajęć poznają zasady tworzenia i odbierania komunikatów. Dodatkowo zostaną omówione zaawansowane zagadnienia działań matematycznych.

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU PROGRAMOWANIA - ODKRYWCA MINECRAFTA W PROGRAMOWANIU:

1. Poznanie platformy edukacyjnej code.org

2. Zdobycie podstawowych i zaawansowanych umiejętności pracy w języku programowania Scratch

3. Umiejętność stworzenia gry w Scratchu

4. Znajomość kluczowych elementów programowania i wykorzystania ich w praktyce.

CENA KURSU:

Online: 220 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 220 zł (opłata jednorazowa).

Stacjonarnie: 240 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 240 zł (opłata jednorazowa).

TERMIN KURSY:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU:

4 - 8 Osób