KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY STRONY INTERNETOWE

UNITY / C#

7 i 8 klasa szkoły podstawowej

Szkoła ponadpodstawowa

OPIS KURSU PROGRAMOWANIA - TWÓRCA GIER W UNITY:

Kurs online “Twórca gier w Unity” to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcą nauczyć się tworzenia gier w Unity z wykorzystaniem języka C#. Program Unity to środowisko pozwalające na tworzenie zaawansowanych gier komputerowych (zarówno 2D jak i 3D). Kurs zawiera wprowadzenie w podstawy programowania języka C# dzięki któremu stworzymy własną grę 2D wzorowaną na starej kultowej grze „Kapitan Pazur”.

PROGRAM KURSU PROGRAMOWANIA - TWÓRCA GIER W UNITY:

(4 spotkania = 8 godzin lekcyjnych):

1. Wprowadzenie do Unity oraz programowania w C#

Celem lekcji będzie zapoznanie się ze środowiskiem Unity i jego możliwościami. Na lekcji zostaną przedstawione podstawowe elementy języka C# takie jak: zmienne, warunki logiczne oraz metody. Podczas zajęć uczniowie nauczą się tworzyć własną postać, programować system do jej poruszania oraz tworzyć dla niej animacje. Dodatkowo poznają podstawy zasad działania fizyki w grach.

2. Skakanie, wykrywanie kolizji, licznik punktów.

Celem zajęć będzie opanowanie programowania bardziej zaawansowanego poruszania się postaci gracza (np. skakanie) oraz wykrywania kolizji między obiektami. Uczniowie stworzą także własny interfejs gracza który będzie wyświetlał aktualną liczbę punktów.

3. System walki, pułapki, warunek zwycięstwa.

Celem zajęć będzie stworzenie pełnego systemu walki. Uczniowie nauczą się programować prostych przeciwników oraz pułapki. Na koniec zaprogramują warunek zwycięstwa pozwalający na przejście gry od początku do końca.

4. Drabiny, zapadnie, ruchome platformy.

Celem zajęć będzie zaprogramowanie w pełni działających drabin, zapadni, a także ruchomych platform

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU PROGRAMOWANIA - TWÓRCA GIER W UNITY:

1. Zna środowisko Unity.

2. Poznał podstawy programowania w języku C#

3. Potrafi stworzyć prostą grę 2D w Unity.

4. Potrafi tworzyć proste animacje postaci.

5. Rozumie podstawy działania i obsługi fizyki w grach.

CENA KURSU:

Online: 220 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 220 zł (opłata jednorazowa).

Stacjonarnie: 240 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 240 zł (opłata jednorazowa).

TERMIN KURSY:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU:

4 - 8 Osób