Trwają zapisy na wakacyjne kursy stacjonarne oraz online! Sprawdź!

Kurs tworzenia grafik przygotowany dla osób rozpoczynających swoją przygodę z grafiką komputerową. W ramach zajęć wykorzystywane jest środowisko Photopea.

Jeżeli Paint wydaje się narzędziem dla amatorów to zajrzyj na kurs grafiki rastrowej. Grafiki to podstawa wielu rzeczy - stron internetowych, gier i programów. Na zajęciach dowiesz się jak tworzyć najbardziej zaawansowane grafiki przy pomocy narzędzia Photopea.

• 5 spotkań (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs online "Młody grafik komputerowy - grafika rastrowa" skierowany jest do uczniów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grafiką z rastrową i chcą nauczyć się tworzenia projektów graficznych. W ramach lekcji z projektowania grafiki rastrowej dowiedzą się jak edytować i ulepszać zdjęcia, opanują podstawowe techniki retuszu oraz nauczą się pracy z warstwami, maskami i filtrami. W trakcie kursu przedstawione zostaną podstawowe zagadnienia potrzebne do rozpoczęcia nauki komputerowego projektowania graficznego. Na kursie uczeń pozna program Photopea.

Lekcja ma na celu przedstawienie uczniom czym jest projektowanie i praca edytora fotografii. Przypomnimy, na czym polega różnica między grafiką rastrową a grafiką wektorową. Ponadto zapoznają się z interfejsem programu Photopea. Na lekcji poznane zostaną narzędzia i funkcje programu. Uczeń pozna, czym są warstwy, siatki, prowadnice wykonując proste ćwiczenia demonstrujące zasadę ich działania.
Celem lekcji jest nauka kluczowych technik: eksport, skalowanie, panel historia i wycofywanie zmian oraz edycja tonów i kolorów.
Celem lekcji jest nauka pracy na warstwach – rozmieszanie i przesuwanie, grupowanie i organizowanie, blokowanie, krycie.
Celem lekcji jest nauka pracy z filtrami – rozmycie oraz pikselizacja, dodawanie i usuwanie szumów wyostrzanie obrazów, rzucanie cienia i filtry światła. Na koniec również filtry dekoracyjne.
Celem lekcji jest zapoznanie się z narzędziami do retuszu oraz wykorzystanie ich w praktyce na przykładzie własnych zdjęć. Uczniowie dowiedzą się jak usuwać niedoskonałości, wygładzać skórę, podkreślać oczy czy zmieniać kolor tęczówki.

Software Engineer - poznaj kolejny z zawodów przyszłości!

Data Scientist - jeden z najlepszych zawodów przyszłości?

Nie tylko granie, ale i programowanie – nauka programowania gier dla dzieci