Trwają zapisy na semestralne kursy stacjonarne oraz online! Sprawdź!

Kurs przeznaczony dla osób zainteresowanych tworzeniem i zarządzaniem bazami danych w oparciu o język SQL. Podczas zajęć omawiane są nie tylko bazdy danych ale również ich wykorzystanie w przyszłości w komercyjnych rozwiązaniach w biznesie i życiu codziennym.

• 4 spotkania (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs online “Podstawy baz danych i języka SQL” to propozycja dla uczniów, którzy chcą nauczyć się i zapoznać się ze sposobem działania baz danych i praktycznego ich wykorzystania w kontekście tworzenia zaawansowanych rozwiązań wykorzystywanych niemalże w każdej aplikacji internetowej (webowej) potrzebnej do prawidłowego działania wielu aplikacji. Podczas kursu uczestnicy zapoznają się z tworzeniem baz danych i pracy z nimi wykorzystując język SQL. Do tego celu zostanie wykorzystany język zapytań do bazy danych – SQL, który jest uniwersalny i wykorzystywany powszechnie w biznesie i projektach komercyjnych. Nasze zajęcia online TO NIE webinar ani nie kurs jak na Youtube! W trakcie naszych zajęć online każdy uczeń będzie widzieć ekran nauczyciela, słyszeć, co mówi, oraz nauczyciel będzie mieć wgląd do tego, co robi i mówi uczeń (będzie widzieć ekran każdego ucznia). Każdy uczeń będzie mógł zadać pytanie głosowo, nauczyciel będzie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Celem lekcji będzie zapoznanie uczestników z terminem baz danych oraz podstawami budowania zapytań. Każdy z uczestników podczas zajęć przećwiczy podstawowe elementy związane z bazami danych pod nadzorem trenera. Na zajęciach zostanie przedstawiona koncepcja CRUD – czyli najczęściej wykorzystywanych operacji w bazach danych tj: dodawanie danych, odczytywanie danych, edytowanie i usuwanie.
Jest to kontynuacja lekcji nr 1 rozwijając wiedzę ucznia o dodatkowe umiejętności związane z podstawowymi operacjami – uczeń zapozna się z metodami i sposobami kasowania danych oraz ich edycji.
Celem lekcji będzie zapoznanie z tajnikami przeszukiwania i selekcji danych, które chcemy pobrać z bazy oraz zaprezentowanie zastosowań takich zapytań. Po lekcji uczniowie będą potrafili tworzyć zapytania odpowiadające stawianym problemom.
W tej lekcji zostanie wytłumaczone jak za pomocą języka SQL posortować wyniki lub je zgrupować. Dodatkowo zostanie przedstawiona różnica miedzy grupowaniem a sortowaniem i sytuacje w których używamy jednego bądź drugiego rozwiązania.

Unity Developer - poznajcie gamingowy zawód przyszłości!

Jaki język programowania wybrać na początku? Zbiór porad

Co rozwijają zajęcia komputerowe dla dzieci?