Trwają zapisy na wakacyjne kursy stacjonarne oraz online! Sprawdź!

Kurs oparty na tworzeniu gier w oparciu o silnik Unity z wykorzystaniem języka programowania C#. Projektowy charakter zajęć pozwala każdemu uczniowi na wielopłaszczyznowe poznawanie zagadnień z zakresu tworzenia gier.

Tworzenie gier, który zamieni Cię w profesjonalnego game developera. Jeśli zastanawiasz się jak tworzony był Counter Strike, Need for Speed lub inne gry to tutaj dowiesz się jak.

• 4 spotkania (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs online “Twórca gier w Unity” to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcą nauczyć się tworzenia gier w Unity z wykorzystaniem języka C#. Program Unity to środowisko pozwalające na tworzenie zaawansowanych gier komputerowych (zarówno 2D jak i 3D). Kurs zawiera wprowadzenie w podstawy programowania języka C# dzięki któremu stworzymy własną grę 2D wzorowaną na starej kultowej grze „Kapitan Pazur”. Nasze​ zajęcia online TO NIE webinar ani nie kurs jak na Youtube! W trakcie naszych zajęć online każdy uczeń będzie widzieć ekran nauczyciela, słyszeć, co mówi, oraz nauczyciel będzie mieć wgląd do tego, co robi i mówi uczeń (będzie widzieć ekran każdego ucznia). Każdy uczeń będzie mógł zadać pytanie głosowo, nauczyciel będzie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Celem lekcji będzie zapoznanie się ze środowiskiem Unity i jego możliwościami. Na lekcji zostaną przedstawione podstawowe elementy języka C# takie jak: zmienne, warunki logiczne oraz metody. Podczas zajęć uczniowie nauczą się tworzyć własną postać, programować system do jej poruszania oraz tworzyć dla niej animacje. Dodatkowo poznają podstawy zasad działania fizyki w grach.
Celem zajęć będzie opanowanie programowania bardziej zaawansowanego poruszania się postaci gracza (np. skakanie) oraz wykrywania kolizji między obiektami. Uczniowie stworzą także własny interfejs gracza który będzie wyświetlał aktualną liczbę punktów.
Celem zajęć będzie stworzenie pełnego systemu walki. Uczniowie nauczą się programować prostych przeciwników oraz pułapki. Na koniec zaprogramują warunek zwycięstwa pozwalający na przejście gry od początku do końca.
Celem zajęć będzie zaprogramowanie w pełni działających drabin, zapadni, a także ruchomych platform.

Nie tylko granie, ale i programowanie – nauka programowania gier dla dzieci

Jak stworzyć grę w Roblox?

Kurs tworzenia gier w Unity