Trwają zapisy na wakacyjne kursy stacjonarne oraz online! Sprawdź!

Wprowadzenie do świata Minecrafta przy pomocy języka programowania Scratch. Jest to idealne narzędzie do rozpoczęcia swojej pierwszej przygody z programowaniem.

Świat Minecrafta czeka na Ciebie otworem. Udało nam się przemycić do Scratcha kilku bohaterów. Stań z nimi do walki, znajduj sojuszników i uratuj świat Scratcha przed Witherem.

• 4 spotkania (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs online „Odkrywca Minecrafta” to niepowtarzalna możliwość poznania różnych aspektów Minecrafta z perspektywy programowania. Łącząc ze sobą nowoczesne rozwiązania ze sprawdzonymi platformami umożliwiamy poznanie różnych programów i języków programowania poprzez świat Minecrafta. Nasze zajęcia online TO NIE webinar ani kurs jak na Youtube! W trakcie naszych zajęć online każdy uczeń będzie widzieć ekran nauczyciela, słyszeć, co mówi, oraz nauczyciel będzie mieć wgląd do tego, co robi i mówi uczeń (będzie widzieć ekran każdego ucznia). Każdy uczeń będzie mógł zadać pytanie głosowo, nauczyciel będzie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Celem lekcji jest nauka podstawowych zagadnień występujących w różnych językach programowania oraz wykorzystanie ich w praktyce. Uczniowie poznają platformę code.org, dzięki której wszelkie elementy programowania będą natychmiastowo widoczne w miniaturowym świecie Minecrafta. Poznamy zasady kontroli ruchu, sposoby wykorzystania pętli oraz interakcje z przedmiotami i obiektami.
Podczas lekcji uczestnicy zmieszą się z legendarną postacią świata Minecrafta – Witherem. Pojedynkując się z Witherem poznamy podstawy programowania w języku Scratch, kreowanie obiektów oraz ich interakcje między sobą. Dodatkowo wprowadzone zostanie pojęcie pętli warunkowej oraz klonowania.
Kilku Endermanów postanowiło skraść skrzynie ze skarbca Steve’a. Spróbujemy je powstrzymać wykorzystując siłę naszych łuków. W trakcie zajęć dowiemy się czym jest losowanie oraz jak je wykorzystać w programowaniu.
Stworzenia z Minecrafta atakują ze zdwojoną siłą. Dołącz do Steve’a i raz na zawsze odeprzyj przeciwników. Uczestnicy zajęć poznają zasady tworzenia i odbierania komunikatów. Dodatkowo zostaną omówione zaawansowane zagadnienia działań matematycznych.

Software Engineer - poznaj kolejny z zawodów przyszłości!

Data Scientist - jeden z najlepszych zawodów przyszłości?

Nie tylko granie, ale i programowanie – nauka programowania gier dla dzieci