Trwają zapisy na wakacyjne kursy stacjonarne oraz online! Sprawdź!

Zajęcia dla uczniów, który ukończyli kurs Podstawy baz danych i języka SQL

Zaawansowane elementy baz danych dla uczniów, którzy ukończyli stopień pierwszy. Zajęcia w całości poświęcone poszerzaniu zdobytej już wiedzy na temat baz danych.

• 4 spotkania (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs online "Zaawansowane bazy danych i język SQL” to propozycja dla uczniów ukończyli podstawowy kurs, a którzy chcą rozwijać się dalej i zapoznać się z kolejnymi funkcjami języka SQL oraz bardziej rozbudowanymi operacjami na bazach danych. Podczas kursu uczestnicy rozszerzą wiedzę w zakresie tworzeniem baz danych i pracy z nimi wykorzystując język SQL. W trakcie kursu uczniowie poznają bardziej rozbudowanie zapytania i nauczą się je tworzyć. W kursie kładziemy nacisk na praktyczne ćwiczenia a wiedza teoretyczna dotyczy aspektów omawianych na lekcji tak aby uczeń zrozumiał temat i nie został nimi znudzony. Nasze zajęcia online TO NIE webinar ani nie kurs jak na Youtube! W trakcie naszych zajęć online każdy uczeń będzie widzieć ekran nauczyciela, słyszeć, co mówi, oraz nauczyciel będzie mieć wgląd do tego, co robi i mówi uczeń (będzie widzieć ekran każdego ucznia). Każdy uczeń będzie mógł zadać pytanie głosowo, nauczyciel będzie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Celem zajęć będzie przedstawienie zagadnień dotyczących relacji w bazie danych i zasad ich poprawnego projektowania, tak aby były jak najwydajniejsze. Dodatkowo, zostaną przedstawione zagrożenia związane z błędami projektowymi. Zostaną też szczegółowo wyjaśnione relacje w bazach danych. Całość zostanie poparta praktycznymi przykładami i ćwiczeniami.
Celem lekcji będzie zaprezentowanie sposobów pobierania danych z różnych tabel i łączeniu ich w pożądany przez nas sposób oraz zaprezentowanie metod tworzenia takich funkcji w SQL. Na zajęciach wyjaśnimy różnice wynikające z zastosowania przez nas poszczególnych metod.
Na lekcji zostanie zaprezentowane możliwości języka SQL pozwalające na wykonywanie operacji matematycznych np. liczenia ilości wierszy, szukanie wartości minimalnych lub maksymalnych.
Lekcja pomaga zrozumieć jak działa wyszukiwanie danych w języku SQL i jak napisać bardziej skomplikowane pytania do bazy danych.

Software Engineer - poznaj kolejny z zawodów przyszłości!

Data Scientist - jeden z najlepszych zawodów przyszłości?

Nie tylko granie, ale i programowanie – nauka programowania gier dla dzieci