Start zapisów na kursy semestralne! Sprawdź!

Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli kurs Młody grafik komputerowy - grafika rastrowa

Kurs grafiki wektorowej w szybki i prosty sposób pozwala na opanowanie grafiki oraz jej wykorzystani w materiałach reklamowych, informacyjnych i nie tylko. Na zajęciach uczniowie korzystają z narzędzia Inkspace.

Kurs dla każdego, kto chce się zmierzyć z tworzeniem grafik. Przy pomocy programu InkSpace samodzielnie stworzysz grafiki jak niejeden specjalista.

• 5 spotkań (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs online "Młody grafik komputerowy - grafika wektorowa" skierowany jest do uczniów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grafiką wektorową i chcą nauczyć się tworzenia projektów graficznych. W ramach lekcji z projektowania grafiki wektorowej nauczą się tworzyć logo, ulotki reklamowe, plakaty, zaproszenia, grafiki do udostępniania na Facebook czy Instagram. W trakcie kursu przedstawione zostaną podstawowe zagadnienia potrzebne do rozpoczęcia nauki komputerowego projektowania graficznego. Na kursie uczeń pozna program Inkscape.

Lekcja ma na celu przedstawienie uczniom czym jest projektowanie graficzne oraz zapoznanie ich z pracą grafika. Dowiedzą się, na czym polega różnica między grafiką rastrową a grafiką wektorową.
Podstawowe narzędzia i funkcje programu. Uczniowie zapoznają się z interfejsem programu Inkscape. Celem lekcji jest poznanie podstawowych narzędzi i funkcji programu. Uczeń pozna, czym są warstwy, siatki, prowadnice wykonując proste ćwiczenia demonstrujące zasadę ich działania.
Celem lekcji jest utworzenie logo służącej do identyfikacji wizualnej firmy, drużyny piłkarskiej, zespołu muzycznego oraz zapoznanie z zasadami organizacji przestrzeni roboczej.
Celem lekcji jest utworzenie zaproszenia na przyjęcie urodzinowe oraz nauka przygotowania grafiki do publikacji w Internecie.
Celem lekcji jest stworzenie pocztówki z wakacji oraz plakatu - koncertu, spektaklu teatralnego lub występu tanecznego oraz podsumowanie zdobytej wiedzy.

Jaki powinien być program zajęć z programowania?

Programowanie dla dzieci w języku Scratch - czy warto?

Programowanie dla przedszkolaków - na jakie zajęcia postawić?