Trwają zapisy na krótkie kursy online! Sprawdź!

Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli kurs Zaawansowane bazy danych i język SQL

Propozycja dla uczniów, którzy mają opanowane podstawy baz danych. Podczas lekcji przekazywana jest wiedza na temat praktycznego wykorzystania baz danych w działaniu stron internetowych.

• 6 spotkań (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs online "Ekspert baz danych i języka SQL” to propozycja dla uczniów którzy ukończyli kurs zaawansowany i nadal chcą rozwijać się dalej i zapoznać z kolejnymi funkcjami języka SQL oraz wykorzystania baz danych w praktyce. Podczas kursu uczestnicy rozszerzą wiedzę w zakresie łączenia baz danych ze stronami internetowymi przy pomocy języka PHP. Na zajęciach uczestnik pozna podstawy PHP potrzebne do pobierania danych z bazy i dynamicznego generowania stron. W kursie kładziemy nacisk na praktyczne ćwiczenia a wiedza teoretyczna dotyczy aspektów omawianych na lekcji tak, aby uczeń zrozumiał temat i nie został nimi znudzony. Nasze zajęcia online TO NIE webinar ani nie kurs jak na Youtube! W trakcie naszych zajęć online każdy uczeń będzie widzieć ekran nauczyciela, słyszeć, co mówi, oraz nauczyciel będzie mieć wgląd do tego, co robi i mówi uczeń (będzie widzieć ekran każdego ucznia). Każdy uczeń będzie mógł zadać pytanie głosowo, nauczyciel będzie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

PHP jest to język skryptowy pozwalający tworzyć logikę strony internetowej, przez co pozwala np. wyświetlać dane z bazy danych poprzez wygenerowanie odpowiedniego kodu HTML. Celem zajęć będzie przedstawienie zagadnień dotyczących języka PHP – tak aby uczeń zaznajomił się z podstawami działania i pisania kodu w tym języku i potrafił go wykorzystać według zapotrzebowania.
Czyli jak utworzyć stronę internetową, która autoryzuje użytkowników na podstawie loginu i hasła, poznanie zasady działania tego mechanizmu oraz stworzenie strony, która udostępnia zasoby tylko dla zalogowanych.
Na lekcji zostaną zaprezentowane możliwości języka SQL pozwalające na przechowywanie dużej ilości danych oraz stworzenie odpowiednich zapytań tak, aby uzyskać pożądane dane z bazy i ułatwić pracę Pani bibliotekarce.
Jest to na tyle rozbudowana aplikacja, że wymaga poświęcenia 2 lekcji. W tej skupiamy się na pracy samodzielnej uczniów pod ścisłą kontrolą nauczyciela.
Bardzo często zdarza się, że strony WWW wymagają rozbudowy o nowe funkcje lub dodanie do zwykłej strony logiki działania. W tej lekcji zadaniem uczniów będzie stworzenie logiki oraz bazy danych dla już istniejącej i gotowej strony.
Na tej lekcji uczniowie rozbudują swoją stronę o dodatkowe możliwości - strona będzie pozwalała na wysłanie maila kontaktowego do autora strony.

Space Invaders – o tym trzeba powiedzieć!

Ralph Baer i pierwsza konsola do gier w historii gamingu

Kodowanie dla dzieci – co to jest, jak wygląda i czy warto?