Start zapisów na kursy semestralne! Sprawdź!

Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli kurs Kreator Minecrafta. Minecraft zadziała tylko na systemie operacyjnym Windows 10

Zaawansowane elementy platformy Make Code oraz ich wykorzystanie w świecie Minecrafta. Podstawą kursu jest nauka programistycznego wykorzystania Minecrafta w myśleniu projektowym.

Finał kursu to pojedynki, walki i budowanie swojego świata. Wciel się w bohatera Minecrafta i zwyciężaj armie potworów korzystając z platformy MakeCode.

• 4 spotkania (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs Czempion Minecrafta w programowaniu to trzeci etap kursu programowania z Minecraftem. Podczas czterech lekcji wykonamy zaawansowane projekty przedstawiające w praktycznej odsłonie wiele różnych elementów programowania takich jak losowania, tablice oraz pętle. Nasze zajęcia online TO NIE webinar ani kurs jak na Youtube! W trakcie naszych zajęć online każdy uczeń będzie widzieć ekran nauczyciela, słyszeć, co mówi, oraz nauczyciel będzie mieć wgląd do tego, co robi i mówi uczeń (będzie widzieć ekran każdego ucznia). Każdy uczeń będzie mógł zadać pytanie głosowo, nauczyciel będzie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Misja dla największych fanów akrobacji, biegów i skoków. Podczas lekcji poznamy zasady umieszczania przedmiotów w przestrzeni trójwymiarowej poznając zasadę działania układu współrzędnych. Utrwalone zostaną również elementy związane z kreowaniem i architekturą terenu.
Jedna z najnowszych wersji Minecrafta wprowadziła do gry podwodny świat pełen stworzeń, skarbów i nieznanych dotąd składników terenu. W trakcie zajęć zamkniemy cały podwodny świat w niewielkim akwarium. Poznamy również zaawansowane pojęcia związane z losowaniem.
Do biegu… Gotowi… Start! Bieg z przeszkodami to jeden z najbardziej dynamicznych rodzajów wyścigów. Pułapki mogą być umieszczone wszędzie. Na tej lekcji poznamy pętle i instrukcje warunkowe.
Najpopularniejsza rozgrywka Minecrafta właśnie u nas. Zbierz drużynę ale uważaj, drużyna przeciwna już przygotowała na Ciebie masę pułapek. Nie daj się im tak łatwo pokonać. Podczas zajęć utrwalimy wiadomości poznane na całym kursie oraz dowiemy się więcej na temat instrukcji warunkowych.

Jaki powinien być program zajęć z programowania?

Programowanie dla dzieci w języku Scratch - czy warto?

Programowanie dla przedszkolaków - na jakie zajęcia postawić?