Trwają zapisy na krótkie kursy online! Sprawdź!

Kurs dla każdego, kto chce stworzyć swój własny kanał na platformie YouTube i stać się profesjonalnym YouTuberem! Na zajęciach pokażemy funkcjonalności programu OBS - od konfiguracji po nagrywanie i streaming. Uczestnicy poznają też programy pomocne w obróbce filmów, a także tworzeniu grafik. W trakcie kursu wspólnie odkryjemy tajniki platformy YouTube.

• 4 spotkań (raz lub kilka razy w tyg.)

• 2x45 (każde spotkanie)

Kurs online “Akademia Youtubera” to zajęcia dla tych wszystkich, którzy chcą poznać tajniki pracy Youtubera. Na zajęciach każdy nauczy się podstaw programu OBS, poznają interfejs programu, skonfigurują go pod nagrywanie i streamowanie, a także nauczą się ustawić cięcia komponować sceny oraz dodawać różne źródła obrazu i dźwięku. Nasze zajęcia online TO NIE webinar ani nie kurs jak na Youtube! W trakcie naszych zajęć online każdy uczeń będzie widzieć ekran nauczyciela, słyszeć, co mówi, oraz nauczyciel będzie mieć wgląd do tego, co robi i mówi uczeń (będzie widzieć ekran każdego ucznia). Każdy uczeń będzie mógł zadać pytanie głosowo, nauczyciel będzie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Celem lekcji będzie zapoznanie się ze sposobami zarabiania i tworzenia angażujących filmów na YouTubie. Poruszone zostaną kwestie sprzętu, darmowych i płatnych programów przydatnych YouTuberowi. Na zajęciach zostaną pokazane funkcjonalności programu OBS. Uczeń pozna interfejs programu, skonfiguruje go pod nagrywanie i streamowanie; będzie umiał ustawić cięcia i komponować sceny oraz dodawać różne źródła obrazu i dźwięku.
Na tej lekcji zostanie pokazane tworzenie ciekawych scen w praktyce — wstawienie ekranu odliczania, dodanie logo. Celem tej lekcji jest sprawne komponowanie własnych różnorodnych scen do nagrywania i streamowania (np. ekran z prezentacją lub grą + kamerka gracza) oraz płynna ich zmiana. Efektem zajęć będzie ustawienie serwera do streamowania i próbny stream skomponowanych scen.
Celem lekcji będzie stworzenie graficznej miniaturki filmu w Programie Canva. Uczeń pozna źródła darmowych zdjęć, ilustracji, dźwięków oraz muzyki do wykorzystania. Pozna licencje, które upoważniają go do używania obrazów i dźwięków.
Na tej lekcji zostanie pokazane, jak nagrać sceny i zmontować z nich gotowy film w darmowym programie HitFilm Express. Zademonstrowane zostanie, jak dodać filmik na YouTuba wraz z wszelkimi ustawieniami. Uczeń zapozna się z panelem Twórcy na YouTubie — będzie umiał ustawić ekrany subskrypcji, dodać hashtagi, sprawdzić dane związane z wyświetleniami.

Abakusy - poznajcie pierwowzór pierwszych kalkulatorów

Pierwsza programistka w historii - kim była Ada Lovelace?

Informatyka dla dzieci – nauka i zabawa w trybie online