Trwają zapisy na krótkie kursy online! Sprawdź!

Kurs stanowiący początek przygody ze stronami internetowymi. Zawiera podstawowe informacje na temat projektowania i publikowania stron internetowych.

Krótki kurs, dzięki któremu stworzysz własną stronę. Po wszystkim możesz ją wrzucić do Internetu i pokazywać innym.

• 4 spotkania (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs online “Młody twórca stron internetowych” to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcą nauczyć się tworzenia stron internetowych. W trakcie kursu przedstawione zostaną podstawy tworzenia stron przy pomocy znaczników HTML oraz stylowania CSS. Na kursie będziemy korzystać z przyjaznego środowiska Glitch. Po tym kursie każdy uczeń będzie w stanie stworzyć samodzielnie stronę internetową oraz opublikować ją w internecie. Nasze zajęcia online TO NIE webinar ani nie kurs jak na Youtube! W trakcie naszych zajęć online każdy uczeń będzie widzieć ekran nauczyciela, słyszeć, co mówi, oraz nauczyciel będzie mieć wgląd do tego, co robi i mówi uczeń (będzie widzieć ekran każdego ucznia). Każdy uczeń będzie mógł zadać pytanie głosowo, nauczyciel będzie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Uczniowie zostaną wprowadzeni w zagadnienia dotyczące tworzenia stron internetowych, poznają strukturę dokumentu HTML, podstawowe znaczniki, stworzą stronę o swojej ulubionej grze gdzie dodadzą treści, galerie, gameplay z YouTuba, oraz hiperłącze.
Celem lekcji będzie przygotowanie strony z wybranym przez uczniów przepisem kulinarnym. Uczniowie poznają listy i ich rodzaje a także język CSS za pomocą, którego zmienią wygląd swojej strony. Ponadto każdy uczestnik zaimportuje i użyje w swoim projekcie wybrane czcionki Google fonts.
Celem lekcji będzie przygotowanie strony z repertuarem kina, prezentacja danych odbędzie się za pomocą tabel. Uczniowie nauczą się tworzyć oraz odpowiednio formatować tabele.
Celem zajęć będzie stworzenie strony informacyjnej sklepu muzycznego zawierającego logo, menu oraz podstronę z formularzem kontaktowym. Ponadto zostanie przedstawiona koncepcja pudełek elementów, identyfikatorów oraz klas.

Informatyka dla dzieci – nauka i zabawa w trybie online

Jak odkryć i rozwijać potencjał intelektualny dzieci?

Czy matematyka jest ważna w programowaniu?