Start zapisów na kursy semestralne! Sprawdź!

Propozycja dla pasjonatów świata Robloxa. Na zajęciach wykorzystywany jest język programowania Lua umożliwiający stworzenie i zaprogramowanie własnych światów.

Jeśli chcesz tworzyć najlepsze robloxowe gry to musisz do nas wpaść. Siadaj za stery Roblox Studio i twórz niezapomniane gry, o których Twoi koledzy i koleżanki będą mówić miesiącami.

• 4 spotkania (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs online “Młody twórca gier w ROBLOX” to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcą nauczyć się tworzenia gier w Roblox z wykorzystaniem języka LUA. W trakcie kursu przedstawione zostaną podstawy tworzenia gier 3D. Zaprezentowane zostaną podstawowe elementy jak mechanika i logika gry oraz tworzenie modeli trójwymiarowych. Nasze zajęcia online TO NIE webinar ani nie kurs jak na Youtube! W trakcie naszych zajęć online każdy uczeń będzie widzieć ekran nauczyciela, słyszeć, co mówi, oraz nauczyciel będzie mieć wgląd do tego, co robi i mówi uczeń (będzie widzieć ekran każdego ucznia). Każdy uczeń będzie mógł zadać pytanie głosowo, nauczyciel będzie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Celem lekcji będzie zapoznanie się ze środowiskiem Roblox Studio. Uczniowie poznają podstawy, w jaki sposób tworzyć przedmioty, obiekty, określać rodzaj materiału, kolory oraz jak modyfikować ich wielkość i położenie. Każdy uczestnik przygotuje swoją własną mapę i przetestuje ją dodając gracza.
Celem zajęć będzie przedstawienie podstawowych zagadnień języka Lua, takich jak zmienne, instrukcje warunkowe oraz wykorzystanie tych umiejętności do zaprogramowania kolizji, interakcji pomiędzy graczem a innymi obiektami w grze.
Celem zajęć będzie stworzenie toru przeszkód. Uczniowie zaprojektują swój własny tor przeszkód, dodadzą różnego rodzaju przeszkody oraz określą warunki zwycięstwa.
Celem zajęć będzie dokończenie projektu i udostępnienie go dla społeczności Roblox

Jaki powinien być program zajęć z programowania?

Programowanie dla dzieci w języku Scratch - czy warto?

Programowanie dla przedszkolaków - na jakie zajęcia postawić?