Start zapisów na kursy semestralne! Sprawdź!

Kurs jest wspaniałą propozycją dla wszystkich uczniów zafacynowanych światem Robloxa. W trakcie trwania kursów uczniowie poznają tajniki tworzenia i zarządzania własnymi światami.

Dołącz do drużyny robloxowych mistrzów i twórz własne gry w Roblox Studio. Walcz z przeciwnikami i zdobywaj nagrody, a co najważniejsze - dowiedz się jak to wszystko zaprogramować.

• 4 spotkania (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs online “Twórca gier w ROBLOX” to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcą nauczyć się tworzenia gier w Roblox z wykorzystaniem języka LUA. W trakcie kursu przedstawione zostaną sposoby tworzenia gier 3D. Zaprezentowane zostaną elementy takie jak mechanika i logika gry oraz tworzenie modeli trójwymiarowych. Nasze zajęcia online TO NIE webinar ani nie kurs jak na Youtube! W trakcie naszych zajęć online każdy uczeń będzie widzieć ekran nauczyciela, słyszeć, co mówi, oraz nauczyciel będzie mieć wgląd do tego, co robi i mówi uczeń (będzie widzieć ekran każdego ucznia). Każdy uczeń będzie mógł zadać pytanie głosowo, nauczyciel będzie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Celem lekcji będzie zapoznanie się ze środowiskiem Roblox Studio. Uczniowie poznają podstawy w jaki sposób tworzyć przedmioty, obiekty, określać rodzaj materiału, kolory oraz jak modyfikować ich wielkość, położenie. Każdy uczestnik przygotuje swoją własną mapę i przetestuje ją, dodając gracza.
Celem zajęć będzie przedstawienie podstawowych zagadnień języka Lua takich jak zmienne, instrukcje warunkowe oraz wykorzystanie tych umiejętności do zaprogramowania kolizji, interakcji pomiędzy graczem a innymi obiektami w grze.
Celem zajęć będzie stworzenie rozbudowanego toru usłanego licznymi przeszkodami. Uczniowie zaprojektują system checkpoint. Za pomocą edytora modeli stworzą różnego rodzaju etapy zawierające przeszkody statyczne oraz ruchome. Przy użyciu języka LUA, uczestnicy zaprogramują między innymi Super Jump, przeszkody niszczące naszego gracza oraz zasadzki tymczasowe.
Celem zajęć będzie dokończenie projektu Extreme Track i udostępnienie go dla społeczności Roblox.

Jaki powinien być program zajęć z programowania?

Programowanie dla dzieci w języku Scratch - czy warto?

Programowanie dla przedszkolaków - na jakie zajęcia postawić?