Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kursy programowania – Starogard Gdański

Dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat ze Starogardu Gdańskiego i okolic zapraszamy na nasze kursy programowania. Przez cały rok trwają zapisy na kursy semestralne – to kilkanaście tematycznych propozycji, np. tworzenie gier, stron, aplikacji czy programowanie w profesjonalnym języku Python lub C#. Uczymy się w praktyce i tworzymy autorskie projekty, a zawsze podczas świetnej zabawy. Nasz kurs programowania ułatwia start na rynku pracy. Nie trać czasu – zapisz się już dzisiaj!

Starogard Gdański

Jaki wybrać kurs programowania w Starogardzie Gdańskim?

Giganci Programowania znają potrzeby młodych ludzi! Wiemy, że każdy ma własne zainteresowania – na szczęście programowanie to tak pojemna dziedzina, że każdy odnajdzie w niej siebie i przekuje swoją pasję w sposób na życie i pracę zawodową. Z tego względu tworzymy mnóstwo tematycznych kursów programowania, aby każdy mógł wybrać z oferty ten, który najlepiej mu się przysłuży.

Pod kątem dziedzin programowania i tematyki proponujemy kilka kategorii kursów programowania opracowanych dla dzieci i młodzieży w różnym wieku.

• Kurs programowania gier komputerowych. Game developerem zostać może nawet siedmiolatek, korzystając z obrazkowego języka Scratch! Starsze dzieciaki uwielbiają m.in. szkolenie z przebudowywania świata Minecraft z językiem Python i zgłębianie tajników platformy Roblox. Później przychodzi czas na silnik gier Unity i profesjonalne programowanie w języku C#!
  • Kurs programowania stron internetowych. Giganci Programowania są do usług także dla każdego młodego web developera. Dzieci i młodzież uczą się od podstaw języków HTML, CSS i Java i wykorzystują je do zaprogramowania swojej pierwszej strony. Poznają zasady i trendy w projektowaniu interfejsów, tworzą bazy danych, zabezpieczają swoje witryny i je rozbudowują.
  • Kurs programowania w Python lub C#. Znajomość tych profesjonalnych języków to „przepustka” na programistyczny rynek pracy, a także możliwość tworzenia różnorodnych cyfrowych projektów. Młodzi ludzie ze Starogardu Gdańskiego na kursach Gigantów programują np. aplikacje czy gry, a przy tym korzystają z takich narzędzi, jak zawodowcy, np. ze środowiska Visual Studio.
  • Cyberbezpieczeństwo i hacking. Jak zabezpieczać aplikacje, bazy danych, strony internetowe? Możliwości jest sporo, ale najpierw warto poznać tajniki działań hakerów, np. rodzaje wirusów czy schematy ataków. Uczymy młodych ludzi, jak dbać w cyfrowym świecie o bezpieczeństwo własne i swojej pracy (a w przyszłej pracy zawodowej – o bezpieczeństwo np. partnerów biznesowych).

Co daje programowanie dla dzieci w Starogardzie Gdańskim?

Programowanie dla dzieci to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu – produktywny i ciekawy. To możliwość zdobycia umiejętności „przyszłości”, które przydają się niezależnie od wybranej ścieżki życiowej, a z pewnością każdemu, kto chce w przyszłości być programistą. Przekazujemy ogrom praktycznej wiedzy i doświadczenia (uczymy od podstaw), ale nie zaniedbujemy też tzw. miękkich kompetencji.

• Umiejętności programistyczne. Po skończonym kursie jego uczestnik już potrafi w praktyce programować – w takim zakresie, jakiego dotyczył program zajęć, czyli np. proste lub zaawansowane gry czy aplikacje, strony internetowe: od „wizytówek” po e-sklepy. Zna konkretny język programowania (co najmniej jego podstawy i samodzielnie się nim posługuje), a także potrzebne narzędzia.
  • Kompetencje „miękkie”. Na każdych zajęciach dzieci i młodzież – niejako przy okazji – nabywają szereg umiejętności i kształtują swoje osobowości, np. uczą się łączyć myślenie logiczne z kreatywnym, rozwiązywać problemy, dbać o higienę pracy, organizować swoje zadania czy wyciągać wnioski z błędów. Są to kompetencje dobrego programisty, ale przydają się każdemu człowiekowi.

Jak jest zorganizowana nauka programowania w Starogardzie Gdańskim?

• Semestralna forma kursów. Kompletny kurs programowania trwa dwa lub trzy semestry, w każdym uczymy się ponad 20 godzin. Kolejny semestr to wyższy poziom. Taka organizacja daje czas i przestrzeń dla efektywnej nauki.
  • Pod okiem nauczyciela. Zajęcia prowadzą zawodowi programiści, którzy są doświadczeni w pracy pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą. Dzielą się wiedzą, a przy tym motywują, rozbudzają pasję i wspierają – także indywidualnie.
  • W rówieśniczych grupach. Do jednej małej grupy zajęciowej uczęszczają uczniowie w podobnym wieku – zakładamy różnicę do dwóch lat. Rówieśnicza grupa to swobodna, przyjazna atmosfera i wyrównany poziom umiejętności.
  • Praktyka i dobra zabawa. Najskuteczniejsza forma nauki to zabawa! Nasi najmłodsi uczniowie mogą liczyć na ciekawą konwencję zajęć, a starszaki na solidną dawkę rozrywki. Uczymy się głównie w praktyce, np. tworząc projekty.

Jak zapisać się na zajęcia pozaszkolne w Starogardzie Gdańskim z Gigantami?

Przez cały rok trwają zapisy na nasze kursy semestralne – stacjonarne, ale też online (możliwość nauki w dowolnym miejscu, przez komunikator internetowy). Kilka razy w ciągu roku organizujemy również zapisy na edukacyjne wyjazdy oraz szkolenia wakacyjne i feryjnie. Kompletną ofertę zamieszczamy w zakładce „Kursy i cennik”.

Na wszystkie nasze kursy można zapisać się przez internet – wypełniając formularz na stronie. Inna droga to kontakt z sekretariatem Gigantów.

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok