Trwają zapisy na krótkie kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kursy programowania – Jasło!

Każdego młodego człowieka w wieku od 7 do 18 lat, zainteresowanego informatyką i programowaniem, zapraszamy na kurs programowania w Jaśle! Szkoła Gigantów Programowania organizuje mnóstwo kursów tematycznych, spośród których można wybrać ten najlepiej dopasowany do zainteresowań czy też planów na przyszłość. Uczymy się np. tworzyć gry komputerowe, programy, aplikacje i serwisy internetowe oraz zgłębiamy tajniki hackingu i cyberbezpieczeństwa. Świetnie się bawimy i przygotowujemy do wymarzonej pracy na stanowisku programistycznym!

Jasło

Zapisy i terminarz

Organizujemy m.in. kursy semestralne (od podstaw do poziomu zaawansowanego), a w każdym semestrze odbywa się 14 spotkań po 90 minut. Kładziemy nacisk na praktykę programistyczną – ćwiczymy języki, poznajemy mechanizmy, schematy i narzędzia deweloperskie. W każdej grupie zajęciowej uczą się wyłącznie rówieśnicy.

Dla kogo są organizowane kursy programowania w Jaśle?

Kurs programowania w Jaśle z Gigantami Programowania to propozycja dla dzieci i młodzieży (7-18 lat) – zarówno początkujących, jak i już programujących, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności i pogłębiać wiedzę.

W zależności od wieku uczestnicy mogą zapisać się na kurs programowania o danej tematyce, czyli uczyć się programować konkretny wycinek cyfrowej rzeczywistości, np. gry komputerowe, programy i aplikacje oraz serwisy internetowe.

 • Programowanie dla dzieci w Jaśle. Dla najmłodszych dzieci (w wieku 7-9 lat) przygotowaliśmy zajęcia z podstaw programowania gier w obrazkowym języku Scratch oraz lekcje z modyfikacji świata Minecraft. Starszaki (9-12 lat) poznają już tajniki pracy z profesjonalnym językiem, np. Python, korzystają z platformy do gier Roblox (piszą swoje skrypty w języku Lua) oraz programują pierwsze strony internetowe. Dzieci uczą się podczas dobrej zabawy, a zajęcia odbywają się w ciekawych konwencjach (np. wyścigów, pojedynków).
 • Programowanie dla młodzieży w Jaśle. Młodzież od 13. roku życia może już zacząć programować bardziej profesjonalnie, korzystając z kilku kursów o konkretnej tematyce. Nastolatki uczą się z nami tworzyć aplikacje i programy w językach Python i C#, programują rozbudowane serwisy internetowe, a do kreowania gier wykorzystują profesjonalny silnik Unity. Zgłębiają też tajniki cyberbezpieczeństwa i hackingu, aby zadbać o bezpieczeństwo pracy w sieci. Są to głównie zajęcia projektowe. Zrealizowane projekty mogą zasilić portfolio przyszłego programisty i pomóc dostać się na staż czy zdobyć pierwszą pracę.

Co dają programistyczne zajęcia pozalekcyjne w Jaśle?

 • Umiejętność programowania. Programowanie jest praktyczną dziedziną i nasi kursanci uczą się go podczas ćwiczeń i pracy z własnymi projektami. Duża dawka wiedzy teoretycznej jest zawsze od razu stosowana w praktyce, dzięki czemu po ukończeniu kursu uczestnik potrafi programować samodzielnie.
 • Znajomość języków programowania. Mali kursanci korzystają z języków prostych, takich jak obrazkowy Scratch, z którym praca przypomina układanie puzzli. Starszaki i młodzież uczą się już profesjonalnych języków (C#, Python, HTML, CSS, JavaScript), zbliżając się powoli do zawodowego programowania.
 • Znajomość środowisk i narzędzi. Poza wiedzą dotyczącą mechanizmów działania i programowania gier i aplikacji oraz znajomością języków, które są potrzebne do ich tworzenia, młodzi ludzie uczą się też korzystać z narzędzi, z którymi pracują zawodowi programiści (np. Visual Studio, silnik Unity).
 • Umiejętności „miękkie”. Na każdym kursie młodzi ludzie doskonalą także szereg innych umiejętności, które są potrzebne do efektywnej nauki, w życiu codziennym oraz w pracy zawodowej. To umiejętności np.: łączenia myślenia logicznego z twórczym, organizacji pracy, pracy projektowej oraz zespołowej, rozwiązywania problemów, uczenia się na błędach i wiele innych.

Zapisz się na kurs

Jak jest zorganizowana nauka programowania w Jaśle z Gigantami?

 • Kursy semestralne. Organizujemy głównie kursy semestralne, więc młodzi ludzie mają czas i przestrzeń do naturalnego rozwoju kompetencji. W jednym semestrze odbywa się 14 spotkań. Każdy kolejny semestr to wyższy poziom.
 • Pod okiem nauczyciela. Zajęcia zawsze prowadzą nauczyciele-programiści – aktywni zawodowo oraz wykwalifikowani i doświadczeni w pracy z młodymi ludźmi. To „mentorzy”, którzy potrafią wspierać i motywować do pracy!
 • Różnorodność tematyczna. Każdy zainteresowany nauką programowania w Jaśle może skorzystać z kursu o tematyce zgodnej ze swoją pasją czy planem na życie i w ten sposób wyspecjalizować się w jednej konkretnej dziedzinie.
 • Małe grupy rówieśnicze. Każda grupa zajęciowa składa się z rówieśników, a maksymalna różnica wieku to 1-2 lata. Dzięki temu grupy są małe, poziom umiejętności wyrównany, a nauczyciel może wspierać indywidualnie każdego ze swoich podopiecznych.
 • Praktyka i świetna zabawa. Programować uczymy się głównie w praktyce – na przykładach, podczas ćwiczeń i pracy projektowej. Młodsze dzieci mogą liczyć na mnóstwo zabawy i wyzwań. Elementy rozrywki, które wprowadzamy na zajęciach, sprawiają, że nauka jest przyjemna i atrakcyjna!

Jak skorzystać z oferty programowania dla dzieci w Jaśle?

Aby zapisać się na kurs, wystarczy wypełnić formularz na naszej stronie albo zadzwonić bądź napisać do sekretariatu. Spis aktualnie organizowanych kursów programowania w Jaśle (z cennikiem) jest dostępny w zakładce „Kursy i cennik”. 

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Nasi
partnerzy

Polecane z
bloga

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj

Najlepiej sprzedające się gry wideo na świecie

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst