Trwają zapisy na krótkie kursy online! Sprawdź!

Media o nas

Festiwal Cyfryzacji

Radio Eska - Szkoła z Gigantami

Pytanie na Śniadanie

Witaj Wielkopolsko

Media

Darmowa pomoc dla tysięcy dzieciaków. 10 maja rozpocznie się akcja „Szkoła z Gigantami” - portalparentingowy.pl


3 minuty czytania

Już wkrótce rozpocznie się rewelacyjna akcja dla tysięcy dzieciaków, dzięki której będą mogły otrzymać darmową pomoc. Już 10 maja odbędzie się trzecia edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Szkoła z Gigantami". Tym razem celem przedsięwzięcia jest zaznajomienie jak największej ilości dzieci w Polsce z programowaniem, a także jego popularyzacja wśród młodzieży.

 Dzieci w wieku od 7 do 19 lat niebawem będą mogły całkowicie bezpłatnie zweryfikować swoją aktualną wiedzę, a także dowiedzieć się wielu nowych i jednocześnie ciekawych informacji. 10 maja rusza akcja "Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu".

Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu

To już trzeci raz, kiedy dzieciaki zarówno te młodsze jak i starsze będą mogły skorzystać z wiedzy najlepszych trenerów i nauczycieli. 10 maja rozpoczyna się bowiem akcja "Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu".

Dzięki wyżej wspomnianemu przedsięwzięciu dzieciaki w wieku od 7 do 19 lat będą mogły poznać tajniki programowania, a także pogłębić swoją dotychczasową wiedzę z zakresu informatyki.

Cykl został podzielony na cztery części prezentowane w formie darmowych webinarów na platformie YouTube. Każdy z nich będzie prowadzony przez wysoce wykwalifikowane osoby, które przekażą swoją starannie zdobytą wiedzę w przystępny sposób.

Podczas zajęć dzieci będą miały również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej z zakresu szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej na podstawie specjalnie przygotowanych testów próbnych dla ósmoklasistów i maturzystów. Rozwiązania i odpowiedzi będą omawiane w ramach przewidzianych webinarów.

Cel akcji

Celem akcji "Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu" jest przede wszystkim przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy z zakresu z programowania. Organizatorzy pragną przeszkolić jak największą liczbę chętnych, aby później mogły skutecznie wykorzystywać swoje umiejętności w czasie wolnym, czy też w pracy.

Co więcej, celem jest nie tylko przeszkolenie, ale również popularyzacja programowania. Osoby w wieku od 7 do 19 lat obecnie większość swojego wolnego czasu spędzają na biernym korzystaniu z internetu, czas ten mogłyby przeznaczyć na realizowanie swoich twórczych pomysłów. Zdobyta wiedza zdecydowanie ułatwi im takie działania.

Warto zaznaczyć, że przewidywana liczba uczestników wynosi 15000. Akcja rozpocznie się 10 maja bieżącego roku, a jej zakończenie najprawdopodobniej będzie miało miejsce 21 maja.

Serdecznie polecamy i zapraszamy wszystkich chętnych to wzięcia udziału w akcji "Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu". Aby skorzystać, wystarczy dokonać bezpłatnej rejestracji na stronie www.szkolazgigantami.pl. Tam również znajduje się więcej informacji dotyczących całego projektu.

Źródło: portalparentingowy.pl

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Podobne artykuły

Blog

Zabawy dla dzieci rozwijające twórcze myślenie i wyobraźnię

Istnieje wiele różnych sposobów wspomagających stymulację rozwoju kreatywności u dzieci. Mogą to być zarówno wszelkiego rodzaju zajęcia...

Czytaj więcej
Blog

Programowanie dla przedszkolaków - na jakie zajęcia postawić?

Rodzice chcą wpływać na rozwój swoich pociech od ich najmłodszych lat życia. Do tej pory najczęściej wybieranymi kierunkami rozwojowymi...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Nasi
partnerzy

Polecane z
bloga

Abakusy - poznajcie pierwowzór pierwszych kalkulatorów

Czytaj

Pierwsza programistka w historii - kim była Ada Lovelace?

Czytaj

Informatyka dla dzieci – nauka i zabawa w trybie online

Czytaj