KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY DODATKOWE

7 i 8 klasa szkoły podstawowej

Liceum

OPIS KURSU - DRUK 3D:

Zajęcia wprowadzające w świat projektowania i druku 3D. Uczestnicy dowiedzą się jak działa druk 3D i jak go wykorzystać. Nauczą się tworzyć modele zoptymalizowane pod kątem późniejszego wydruku korzystając z dwóch popularnych programów: TinkerCAD. W trakcie zajęć uczestnicy będą mogli wydrukować swoje własne projekty i zabrać je ze sobą. Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

PROGRAM KURSU - DRUK 3D:

(4 spotkania = 9 godzin):

Spotkanie 1 Wstęp do druku 3D - jak to działa, przykładowe zastosowania, co trzeba wiedzieć, żeby przygotować wydruk, wstęp do projektowania - obsługa programu TinkerCAD, samodzielne stworzenie modelu.

Spotkanie 2 Podstawowe przygotowanie plików do druku, inne technologie druku, dostępne materiały, obsługa i podstawowa konserwacja drukarki.

Spotkanie 3 Zaawansowane opcje TinkerCAD, jak projektować, żeby się wydrukowało, samodzielne tworzenie bardziej skomplikowanego modelu, przygotowanie pliku do druku w programie typu slicer.

Spotkanie 4 Rozdanie i omówienie wydrukowanych modeli, zaprojektowanych wcześniej przez uczniów.

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU - DRUK 3D:

1. Wie czym jest drukarka 3D i zna zasadę jej działania

2. Umie zaprojektować prosty model 3D w programie TinkerCAD

3. Potrafi obsługiwać Slicer

4. Potrafi przygotować model 3D do druku

5. Potrafi uruchomić drukarkę 3D i wydrukować model

CENA KURSU - DRUK 3D:

50 zł za 60 minut zajęć.

Kurs składa się z 3 spotkań każde po 2x60 minut i 1 spotkania 1x60 minut.

TERMINY KURSU - DRUK 3D:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU - DRUK 3D:

5- 12 Osób