KURS WAKACYJNY - WSTĘP DO TWORZENIA GIER

Szkoła podstawowa klasy 1-3

OPIS KURSU WAKACYJNEGO - WSTĘP DO TWORZENIA GIER:

Kurs "Wstęp do tworzenia gier" to świetna propozycja dla uczniów, którzy nie mieli jeszcze styczności z programowaniem, a chcieliby poznać podstawowe narzędzia i metody, które umożliwiają tworzenie własnych gier. Kurs składa się ze wstępu do programowania w języku Scratch. Pozwala on na przyjazne i łatwe wprowadzenie w arkana programowania nawet najmłodszych słuchaczy. Przedstawiona jest również platforma do tworzenia gier trójwymiarowych - KODU. Po ukończeniu kursu wakacyjnego, zachęcamy do wzięcia udziału w kursie semestralnym "Programy i Gry komputerowe".

PROGRAM KURSU WAKACYJNEGO - WSTĘP DO TWORZENIA GIER:

(4 spotkania = 8 godzin lekcyjnych):

1. Scratch – „Szalona ucieczka”

Lekcja ma na celu przedstawienie uczniom czym jest programowanie oraz zapoznanie ich ze środowiskiem Scratch, jego elementami i sposobem tworzenia programów i gier. Utworzony zostanie pierwszy prosty projekt - gra „Szalona ucieczka”.

2. Scratch – „Niesforne piłki”

Celem lekcji jest wgłębienie w tajniki Scratcha. Uczeń pozna, czym jest układ współrzędnych, jak poruszać elementami za pomocą klawiatury, jak programować podstawowe elementy logiki oraz grafiki gier. W trakcie lekcji stworzona zostanie gra „Niesforne piłki”.

3. Kodu – „Wyścig”

Celem lekcji jest stworzenie pierwszej gry w KODU - Wyścigi. Uczeń poznana środowisko, oraz specyfikę i metody tworzenia gier 3D.

4. Kodu – „Poszukiwacz skarbów”

Celem lekcji jest stworzenie bardzie zaawansowane gry trójwymiarowej. Uczeń zapozna się ze sposobami zaprogramowania ruchu postaci w świecie 3D.

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU WAKACYJNEGO - WSTĘP DO TWORZENIA GIER:

1. Potrafi tworzyć podstawowe gry i aplikacje w języku Scratch.

2. Zna najważniejsze bloki języka Scratch i potrafi je wykorzystywać do rozwiązywania problemów programistycznych.

3. Poznał środowisko Kodu Game Lab, potrafi stworzyć prostą grę trójwymiarową.

4. Wie, jak sterować postaciami w świecie trówymiarowym.

CENA KURSU WAKACYJNEGO - WSTĘP DO TWORZENIA GIER:

30 zł za 45 minut zajęć.

Kurs składa się z 4 spotkań, dwa razy w tygodniu 2 x 45 minut. Cena za kurs to 240 zł (opłata jednorazowa).

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU WAKACYJNEGO - WSTĘP DO TWORZENIA GIER:

5- 12 Osób

Konieczna jest umiejętność czytania i pisania oraz liczenia w zakresie min. do 20.