Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo

Cześć! Super, że tutaj jesteś! Poniżej znajdziesz informacje dotyczące bezpłatnych warsztatów Koduj z Gigantami w grupach wiekowych 7-9 i 10-12 lat. Co czeka na naszych młodych uczestników? 

Dzieci w wieku 7-9 lat będą mogły wziąć udział zarówno w warsztatach prowadzonych stacjonarnie, jak i online, ucząc się programowania w języku Scratch oraz w środowisku Minecraft. 

Dzieci w wieku 10-12 lat zmierzą się z nauką programowania w języku Scratch oraz w środowisku App Inventor. W przypadku warsztatów online, uczestnicy mogą dołączyć do zajęć ze Scratcha oraz tworzenia stron internetowych.

Warsztaty Koduj z Gigantami są całkowicie bezpłatne. Wystarczy kliknąć w poniższy przycisk, aby przejść do formularza zapisowego. Będziemy we wszystkich dużych miastach w Polsce i nie tylko! Pełna lista lokalizacji znajduje się w formularzu oraz na stronie wydarzenia na naszym kanale Facebook. 

Uwaga! Zajęcia odbywają się w blokach 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.

Środowiska z podziałem na wiek: 

Dzieci w wieku 7-9:

  • Stacjonarnie: Scratch, Minecraft
  • Online: Scratch, Minecraft 

Dzieci w wieku 10-12:

  • Stacjonarnie: Scratch, App Inventor
  • Online: Scratch, Strony internetowe
Strony internetowe

Steam, YouTube, EpicGames, Minecraft - strony, które często odwiedzamy wymagają od nas podawania danych: loginów, haseł itp. Stwórz stronę łudząco przypominającą inną i zobacz, w jaki sposób działa Phishing, który jest obecnie jednym z najbardziej popularnych ataków w sieci. Dowiedz się również na co zwracać uwagę podczas wpisywania swoich danych. Nie daj się złapać oszustom!

Na zajęciach zostaną przedstawione podstawy programowania w językach: HTML i CSS. Zapoznamy się z tematyką Phishingu oraz stworzymy stronę wyłudzającą dane logowania.

App Inventor

Wszystkie nasze konta i przypisane im hasła mogą być bezpieczne i dostępne w jednej aplikacji? Jeżeli nie wierzysz, że tak można, to zaraz zaprezentujemy nasze możliwości!

Podczas darmowych warsztatów Koduj z Gigantami, przy pomocy środowiska App Inventor zaprojektujemy aplikację, w której będziemy mogli generować silne hasła i przypisywać je do konkretnych kont. Oczywiście, całość zabezpieczona będzie przed dostępem niepowołanych osób.

Celem lekcji jest przedstawienie możliwości App Inventora w tworzeniu gier i aplikacji na smartfony. Uczestnicy poznają zasady projektowania designu aplikacji. 

Scratch

Sprawdźmy Twój refleks. Ataki hakerów potrafią być naprawdę szybkie i zaskakujące! Spróbuj zdobyć, jak najwięcej punktów w walce z hakerami, ale uważaj na to, żeby przypadkiem nie zniszczyć części superkomputera. W przeciwnym razie wyłączymy internet na całym świecie. Dasz radę?

Celem lekcji jest poznanie środowiska Scratch i nauka wykorzystania go w programowaniu i tworzeniu własnych gier komputerowych. 

Scratch (10-12 lat)

Hakerzy próbują zaatakować Twoje ulubione gry! Nie pozwól na to, żeby Minecraft, Fortnite, Roblox i inne tytuły padły ofiarą ataku z cyberprzestrzeni. Wsiądź za stery cyfrowego działa i eliminuj przeciwników. Za każdą pokonaną falę hakerów bohaterowie naszych ulubionych gier podzielą się z nami jedną z zasad bezpiecznego internetu. Staniesz na wysokości zadania i obronisz gry komputerowe? 

Celem lekcji będzie poznanie podstawowych pojęć programistycznych, takich jak: pętla i instrukcja warunkowa oraz zapoznanie się ze środowiskiem programowania Scratch. 

Minecraft

Uwaga, uwaga! Test szkoleniowy do hakerskiego toru przeszkód został otwarty! Sprawdź czy potrafisz wymyślić trudne hasło, którego nikt nie złamie. Przekonaj się czy wiesz, z jakich nicków powinno się korzystać w sieci i sprawdź swoje umiejętności w hakerskim PARKOURZE. 

Celem lekcji będzie poznanie możliwości Minecraft Education Edition w programowaniu i modyfikowaniu świata Minecrafta. 

Weź udział w konkursie programistycznym i zgarnij mega atrakcyjne nagrody! Więcej informacji już wkrótce! 

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj