Trwają zapisy na krótkie kursy stacjonarne oraz online! Sprawdź!

Media o nas

Festiwal Cyfryzacji

TVP3 Warszawa - Szkoła z Gigantami

Radio Eska - Szkoła z Gigantami

Pytanie na Śniadanie

Witaj Wielkopolsko

Media

Darmowa pomoc dla tysięcy dzieciaków. 10 maja rozpocznie się akcja „Szkoła z Gigantami” - portalparentingowy.pl


3 minuty czytania

Już wkrótce rozpocznie się rewelacyjna akcja dla tysięcy dzieciaków, dzięki której będą mogły otrzymać darmową pomoc. Już 10 maja odbędzie się trzecia edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Szkoła z Gigantami". Tym razem celem przedsięwzięcia jest zaznajomienie jak największej ilości dzieci w Polsce z programowaniem, a także jego popularyzacja wśród młodzieży.

 Dzieci w wieku od 7 do 19 lat niebawem będą mogły całkowicie bezpłatnie zweryfikować swoją aktualną wiedzę, a także dowiedzieć się wielu nowych i jednocześnie ciekawych informacji. 10 maja rusza akcja "Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu".

Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu

To już trzeci raz, kiedy dzieciaki zarówno te młodsze jak i starsze będą mogły skorzystać z wiedzy najlepszych trenerów i nauczycieli. 10 maja rozpoczyna się bowiem akcja "Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu".

Dzięki wyżej wspomnianemu przedsięwzięciu dzieciaki w wieku od 7 do 19 lat będą mogły poznać tajniki programowania, a także pogłębić swoją dotychczasową wiedzę z zakresu informatyki.

Cykl został podzielony na cztery części prezentowane w formie darmowych webinarów na platformie YouTube. Każdy z nich będzie prowadzony przez wysoce wykwalifikowane osoby, które przekażą swoją starannie zdobytą wiedzę w przystępny sposób.

Podczas zajęć dzieci będą miały również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej z zakresu szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej na podstawie specjalnie przygotowanych testów próbnych dla ósmoklasistów i maturzystów. Rozwiązania i odpowiedzi będą omawiane w ramach przewidzianych webinarów.

Cel akcji

Celem akcji "Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu" jest przede wszystkim przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy z zakresu z programowania. Organizatorzy pragną przeszkolić jak największą liczbę chętnych, aby później mogły skutecznie wykorzystywać swoje umiejętności w czasie wolnym, czy też w pracy.

Co więcej, celem jest nie tylko przeszkolenie, ale również popularyzacja programowania. Osoby w wieku od 7 do 19 lat obecnie większość swojego wolnego czasu spędzają na biernym korzystaniu z internetu, czas ten mogłyby przeznaczyć na realizowanie swoich twórczych pomysłów. Zdobyta wiedza zdecydowanie ułatwi im takie działania.

Warto zaznaczyć, że przewidywana liczba uczestników wynosi 15000. Akcja rozpocznie się 10 maja bieżącego roku, a jej zakończenie najprawdopodobniej będzie miało miejsce 21 maja.

Serdecznie polecamy i zapraszamy wszystkich chętnych to wzięcia udziału w akcji "Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu". Aby skorzystać, wystarczy dokonać bezpłatnej rejestracji na stronie www.szkolazgigantami.pl. Tam również znajduje się więcej informacji dotyczących całego projektu.

Źródło: portalparentingowy.pl

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Podobne artykuły

Blog

Ralph Baer i pierwsza konsola do gier w historii gamingu

Każdy, kto choć trochę interesuje się gamingiem powinien kojarzyć postać Ralpha Baera – wyśmienitego wynalazcy i jednego z...

Czytaj więcej
Blog

Roblox - najpopularniejsza gra internetowa na świecie?

Popularność Robloxa robi gigantyczne wrażenie. W końcu, ponad 100 milionów graczy miesięcznie to liczba tak zawrotna, że aż ciężko ją...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Nasi
partnerzy

Polecane z
bloga

Najlepiej sprzedające się gry wideo na świecie

Czytaj

Lekcje programowania dla dzieci - kiedy zacząć?

Czytaj

Jak zacząć przygodę z programowaniem gier?

Czytaj