Trwają zapisy na krótkie kursy online! Sprawdź!

Koduj z Gigantami

Koduj z Gigantami to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane dwa razy do roku na terenie całej Polski. 

Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna.

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy.

  • Tematyka:

Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft

Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor, Glitch, HTML

Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Visual Studio

Zajęcia odbywają się w blokach 1- lub 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.

KONKURS

Tematem przewodnim konkursu 8. edycji warsztatów “Koduj z Gigantami” jest “Monsteriada”. Projekt poświęcony tej tematyce należy przygotować w programie Scratch, który dostępny jest na stronie: https://scratch.mit.edu. 

„Monsteriada” to konkurs dla młodych miłośników gier i programowania, którzy pragną przenieść swoich ulubionych bohaterów z gier do wirtualnego świata, tworząc swój własny projekt w Scratchu (w dowolnej formie). 

W konkursie przewidziano szereg atrakcyjnych nagród dla ucznia, który wykona najlepszy projekt, nauczyciela odpowiedzialnego za konkurs oraz szkoły, która zgłasza projekt. 

Dla szkoły:

  • laptop gamingowy

Dla Autora / Autorki najlepszego projektu za I miejsce:

  • laptop gamingowy
  • voucher na kurs semestralny programowania

Dla nauczyciela, który opiekuje się projektem:

  • tablet

Dla Autora / Autorki najlepszego projektu za II i III miejsce:

  • fotel gamingowy
  • słuchawki gamingowe
  • mysz gamingowa
  • klawiatura gamingowa
  • voucher na kurs semestralny programowania

Projekt musi zostać wykonany w programie Scratch. Szkoła wewnętrznie wybiera najlepszy projekt i zgłasza go do konkursu. 

Link do wybranego przez Szkołę projektu programistycznego należy umieścić w formie komentarza pod postem konkursowym opublikowanym na Fanpage'u: www.facebook.com/kodujzgigantami. Tam też zostanie umieszczona informacja o wygranej.

Zgłoszenia konkursowe przyjmujemy do 02.03. 2021 roku do godz. 10:00.

Regulamin_konkurs_KzG_2021.pdf

Lista lokalizacji:

Online (30.01-14.02, 20.02-21.02)
Biała-Podlaska, Plac Szkolny Dwór 9 (6.02),
Bielsko-Biała, ul. Cyniarska 36 (14.02, 20.02-21.02),
Bydgoszcz, ul. Plac Wolności 9 (13.02, 20.02-21.02),
Bytom, ul. Podgórna 9 (13.02),
Brzesko, ul. Plac Kazimierza Wielkiego 8 (13-14.02),
Busko Zdrój, ul. Bohaterów Warszawy 37 (20.02),
Chełm, ul. Adama Mickiewicza 41 (6.02),
Częstochowa, al. Jana Pawła II 126/130 (13.02, 20.02-21.02),
Dąbrowa Górnicza, ul. Królowej Jadwigi 12 (14.02, 20.02-21.02),
Dębica, ul. Żeromskiego 5 (30.01),
Elbląg, ul. Hetmańska 15 lokal C (06-07.02),
Gdańsk, ul. Grunwaldzka 103 (13-14.02, 20.02-21.02),
Gdynia, ul. Świętojańska 34/3 (13-14.02, 20.02-21.02),
Gliwice, ul. Zwycięstwa 10 (13.02, 20.02-21.02),
Grodzisk Mazowiecki, Sienkiewicza 52/7 (13.02),
Grójec, ul. Jana Pawła II 26 (7.02),
Jasło, ul. Chopina 10 (13.02),
Jaworzno, Rynek Główny 17 (14.02),
Jędrzejów, ul. Władysława Stanisława Reymonta 1 (27.02),
Kalisz, Kazimierzowska 6/7 (13-14.02),
Katowice, ul. Korfantego 2 (13-14.02, 20.02-21.02),
Kielce, ul. IX Wieków Kielc 6/8 (13.02, 20.02-21.02),
Kościerzyna, ul. Rzemieślnicza 15 (6.02),
Kozienice, ul. Radomska 14a (6.02),
Kraków, ul. Lubicz 3 (13-14.02, 20.02-21.02),
Kraków, ul. Kobierzyńska 100 (14.02, 20.02-21.02),
Krosno, ul. Grodzka 12 (13.02),
Łęczna, ul. Jawoszka 11 (6.02),
Łódź, ul. Gdańska 126/128, (13-14.02, 20.02-21.02),
Łuków, ul. Księdza Brzóski 17 (Inkubator Przedsiębiorczości) (13-14.02),
Legionowo, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41 (30-31.01),
Lublin, ul. Niecała 1 (13-14.02, 20.02-21.02),
Lublin, ul. Jutrzenki 22, (13.02, 20.02-21.02),
Malbork, ul. Tadeusza Kościuszki 5F (II piętro) (7.02),
Mielec, ul. Stefana Batorego 12 (6.02),
Mińsk Mazowiecki, ul. Kazikowskiego 17 (30-31.01),
Niepołomice, Na Grobli 7A (13-14.02),
Olkusz, ul. Floriańska 1 (6.02),
Olsztyn, ul. 1 Maja 13 (06.02, 20.02-21.02),
Opole, ul. Ozimska 48 (06.02 i 07.02, 20.02-21.02),
Ostrołęka, ul. Głowackiego 33 (23.01),
Otwock, ul. Hugona Kołłątaja 4 (6.02),
Ożarów Mazowiecki, ul. Poznańska 258 (14.02),
Piaseczno, ul. Młynarska 2a (6.02),
Płock, Armii Krajowej 10 lok. 12 (6.02-7.02),
Poznań, ul. Towarowa 35 (13-14.02, 20.02-21.02)
Pruszków, ul. Kościuszki 15 (13.02),
Pruszcz Gdański, ul. Chopina 34 - CKiS (14.02),
Puławy, ul. Górna 4b (13.02),
Radom, ul. Rynek 7 (6.02 i 7.02),
Ruda Śląska, ul. Główna 1, (14.02, 20.02-21.02),
Rybnik, ul. Tadeusza Kościuszki 54 (13.02, 20.02-21.02),
Rzeszów, ul. Kolejowa 1 (13.02, 20.02-21.02),
Skawina, ul. Korabnicka 3c (30-31.01),
Skierniewice, ul. Adama Asnyka 92 (13.02),
Siedlce, ul. Piłsudskiego 18 (6.02 i 7.02, 20.02-21.02),
Siemianowice Śląskie, Plac Skrzeka i Wójcika (7.02),
Sosnowiec, ul. Kilińskiego 43 (13.02, 20.02-21.02),
Stalowa Wola, ul. Jana Pawła 2 2a/6a (6.02),
Starachowice, ul. Witolda Lutosławskiego 6 (13.02),
Starogard Gdański, ul. Jana Sobieskiego 6 (30.01),
Sulejówek, ul. Ludwika Idzikowskiego 2a (30-31.01),
Szczecin, al. Piastów 1 (6.02 i 7.02, 20.02-21.02),
Świdnik, ul. Jarzębinowa 6 (5.02),
Tarnobrzeg, ul. H. Sienkiewicza 16 (6.02, 20.02-21.02),
Tarnowskie Góry, ul. Gliwicka 35 (6.02),
Tarnów, ul. Dąbrowskiego 21 (13.02),
Tczew, ul. Obrońców Westerplatte 28 (I piętro) (06.02 i 13.02)
Toruń, ul. Jęczmienna 23 (06.02, 20.02-21.02),
Tychy, ul. Korczaka 6 (13.02, 20.02-21.02),
Warszawa, ul. Krucza 46, (6.02 i 7.02, 20.02-21.02),
Warszawa, ul. Górczewska 216 (6.02 i 7.02, 20.02-21.02),
Warszawa, ul. Wałbrzyska 11, (6.02 i 7.02, 20.02-21.02),
Wieliczka, ul. Bogucka 2 (31.01),
Wołomin, ul. Wileńska 51 (7.02),
Wrocław, ul. Leszczyńskiego 4 (6.02-7.02, 20.02-21.02),
Wrocław, ul. Legnicka 52 (6.02 i 7.02, 20.02-21.02),
Zabrze, ul. H. Sienkiewicza 33, (13.02, 20.02-21.02),
Zamość, ul. Rynek Solny 1 (7.02),
Zielona Góra, Al. Niepodległości 16/7 (13.02, 20.02-21.02),
Żyrardów, ul. 1-Maja 41b (7.02)

 

 Patroni medialni ogólnopolscy

Rzeczpospolita
Do rzeczy
Melo Radio
Programista Junior
Komputer Świat
TVP ABC

 Partnerzy

Hakersi
Cyfrowa Polska
Librus
Exatel
BSCAV