Trwają zapisy na semestralne kursy stacjonarne oraz online! Sprawdź!

Koduj z Gigantami

Koduj z Gigantami to  międzynarodowe, bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane w Polsce, Chorwacji, Hiszpanii, Słowacji oraz Chile.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w Polsce i za granicą.

Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna.

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy.

W poprzedniej, 8 edycji udział wzięło prawie 10 000 uczniów!

9 edycja akcji "KODUJ Z GIGANTAMI - STARCIE GIGANTÓW - PROGRAMISTYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER” umożliwia poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak:

Stacjonarnie:

Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft

Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor, Roblox

Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Visual Studio, Python

Zajęcia odbywają się w blokach 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.

Online:

Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch

Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, strony internetowe

Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Python

Akcja “Koduj z Gigantami” osadzona będzie w 7 najpopularniejszych grach:

MINECRAFT, FORTNITE, BRAWL STARS, AMONG US, ROBLOX, CS GO, League of Legends

Nowość! Matematyczni Giganci - próbny test ósmoklasisty i maturzysty
W trakcie warsztatów online uczestnicy będą mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej z zakresu szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej, w oparciu o specjalnie przygotowane testy próbne ósmoklasisty i maturzysty, których rozwiązanie będzie omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki.

Testy zostały przygotowane przez współpracującego z nami egzaminatora CKE.
Akcje konkursowe towarzyszące wydarzeniu Koduj z Gigantami
Konkurs Programistyczny

Uczestników warsztatów z programowania zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszy projekt programistyczny. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe: uczniowie klas 1-4, którzy do wykonania będą mieli projekt w programie Scratch oraz uczniowie klas 5 i starsi, których zadaniem będzie stworzenie strony internetowej. To szkoła, w wewnętrznym konkursie, wybiera najlepszy projekt i zgłasza udział swojego ucznia w konkursie.

W konkursie atrakcyjne nagrody (gamingowe: fotele, klawiatury, słuchawki, vouchery na kursy semestralne Gigantów Programowania) mogą zdobyć - w każdej z grup wiekowych - autor najlepszego projektu oraz dwie osoby wyróżnione. W przypadku I miejsc nagrody otrzymują także szkoła (laptop do dyspozycji placówki) oraz nauczyciel prowadzący projekt (tablet).

Informacja o konkursie zostanie opublikowana jako post na profilu Koduj z Gigantami/Szkoła z Gigantami na Facebooku oraz na stronie internetowej www.kodujzgigantami.pl. W poście będzie określony temat przewodni, zasady uczestnictwa oraz szczegóły nagród.

Regulamin_konkurs_dla_uczniów.pdf

Ranking Szkół

Na stronie internetowej: www.ranking.kodujzgigantami.pl dostępny będzie ranking szkół, z których uczniowie zarejestrują się na warsztaty. Ranking będzie zliczał zapisanych uczniów i będzie aktualizowany na bieżąco od momentu startu zapisów do ich zakończenia.

Regulamin_konkurs_dla_szkół.pdf

Szkoły, z których w akcji weźmie udział powyżej 30 uczniów, otrzymają specjalny certyfikat uczestnictwa w akcji, tablicę edukacyjną z programu Scratch oraz, dla chętnych nauczycieli, certyfikowane szkolenie Nauczyciel Przyszłości z narzędzi dla edukacji Microsoft, podnoszące kompetencje cyfrowe kadry pedagogicznej.

Ranking Nauczycieli

W ramach wydarzenia, każdy nauczyciel będzie mógł wygenerować własny link polecający. Od rozpoczęcia akcji do jej zakończenia, na stronie internetowej: www.rankingnauczycieli.kodujzgigantami.pl dostępny będzie ranking nauczycieli, których uczniowie, korzystając z linku polecającego nauczyciela, zapiszą się na Koduj z Gigantami i wezmą udział w zajęciach z programowania i/lub matematyki.

Regulamin_konkurs_dla_nauczycieli.pdf

Nauczyciele z 15 i więcej zapisanymi uczniami otrzymają udział w szkoleniu Nauczyciel Przyszłości - specjalnym certyfikowanym szkoleniu z narzędzi dla edukacji Microsoft. Nauczyciele, którzy będą promować wśród uczniów udział w akcji, także (po zgłoszeniu się do nas) otrzymają dostęp do szkolenia.

Słownik pojęć programistycznych

Dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu programowania, przygotowaliśmy słownik pojęć programistycznych! Znajdziecie w nim najczęściej stosowane terminy wraz z ich definicjami. Miłej nauki!

Patroni medialni ogólnopolscy

Do rzeczy