Trwają zapisy na semestralne kursy stacjonarne oraz online! Sprawdź!

Konkurs Programistyczny

Z okazji 9. edycji warsztatów „Koduj z Gigantami” startujemy z konkursem dla Szkół oraz uczniów w DWÓCH grupach wiekowych! Do udziału w rywalizacji zapraszamy uczniów klas 1-4 oraz uczniów klas 5 i starszych! :)

Co należy zrobić?

W przypadku uczniów klas 1-4, szkoła przeprowadza wewnętrzny konkurs wśród uczniów, których zadaniem będzie stworzenie projektu programistycznego, wykonanego w programie Scratch (np. gra lub animacja), pt. „Starcie Gigantów”.

Uczniowie klas 5 i starsi muszą stworzyć projekt programistyczny strony internetowej wykonanej w programie Glitch (forma dowolna), pt. Starcie Gigantów. Najlepsze wybrane projekty szkoła zgłasza do konkursu.

„Starcie Gigantów” to konkurs dla młodych miłośników gier i programowania, którzy pragną przenieść swoje fantastyczne pomysły do wirtualnego świata, tworząc swój własny projekt w Scratchu i Glitchu!

Uwaga! Uczestnikiem konkursu może być wyłącznie osoba biorąca udział w warsztatach Koduj z Gigantami. Zgłoszenia prac prosimy wysyłać poprzez link w KOMENTARZU pod postem konkursowym zamieszczonym na funpage'u: https://www.facebook.com/kodujzgigantami.

Zgłoszenie konkursowe może zamieścić wyłącznie szkoła lub nauczyciel odpowiedzialny za projekt. Zachęcamy do udziału wszystkie szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe, a także ich uczniów!

Spośród wszystkich zgłoszonych projektów zostaną wybrane najlepsze z nich, które wezmą udział w dalszej walce o główne nagrody! Ich autorzy otrzymają fantastyczne, gamingowe figurki Chibi od firmy Ubisoft.

Do wygrania szereg bardzo atrakcyjnych nagród!

I miejsce:

• laptop gamingowy (do dyspozycji szkoły),
  • klawiatura gamingowa (do dyspozycji ucznia),
  • słuchawki gamingowe (do dyspozycji ucznia),
  • fotel gamingowy (do dyspozycji ucznia),
  • tablet (dla nauczyciela prowadzącego),
  • 1x voucher na „Semestralny kurs programowania” w szkole „Giganci Programowania” (dla Autora najlepszego projektu),
  • pakiet gier od naszego partnera Ubisoft.

II i III miejsce:

• fotel gamingowy (do dyspozycji ucznia),
  • słuchawki gamingowe (do dyspozycji ucznia),
  • klawiatura gamingowa (do dyspozycji ucznia),
  • 1x voucher na „Semestralny kurs programowania” w szkole „Giganci Programowania”.
  • pakiet gier od naszego partnera Ubisoft.

Wszystkich uczniów gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Linki do wybranych przez Szkołę projektów programistycznych należy umieścić w formie komentarza pod postem konkursowym (na: https://www.facebook.com/kodujzgigantamiwraz z imieniem i nazwiskiem ucznia, nazwą szkoły oraz klasą.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 15.10.2021 r. do godziny 12:00. Trzymamy za Was kciuki, powodzenia! Regulamin znajdziecie klikając w poniższy przycisk:

Prace laureatów poprzedniego konkursu "Koduj z Gigantami"
I miejsce - autor projektu Marcel Piechowicz ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Świebodzinie. Marcel stworzył grę inspirowaną legendarną serią platformówek - Super Mario Bros. Projekt zaimponował nam przede wszystkim świetną jakością wykonania - gra działa płynnie, zaimplementowane mechaniki urozmaicają zabawę, poziomy są zróżnicowane i wymagają zręczności. Gra jest dopracowana w każdym najmniejszym szczególe:

gra 1miejsce

WYRÓŻNIENIA:

Paulina Walczyńska z I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku za oryginalny, ciekawy pomysł:

gra 2miejsce
 -

Mikołaj Żubr ze Szkoły Podstawowej nr 355 im. Jana Wedla w Warszawie za interesujący pomysł i bardzo dobrze rozłożone mechanizmy rozgrywki.

Rafał Szymiec ze Szkoły Podstawowej w Strzyżowicach za świetnie zaprojektowaną grę inspirowaną Minecraftem.

Ubisoft
Exatel

Unity Developer - poznajcie gamingowy zawód przyszłości!

Jaki język programowania wybrać na początku? Zbiór porad

Co rozwijają zajęcia komputerowe dla dzieci?