Nowa edycja "Szkoły z Gigantami" - Start już 30 listopada! Sprawdź

Szkoła z Gigantami

Warsztaty z programowania ONLINE dla uczniów i nauczycieli Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych

Zapisy dla nauczycieli

Zapisy dla uczniów

Po raz kolejny zapraszamy na akcję darmowych zajęć online dla uczniów, ale też i nauczycieli: “Szkoła z Gigantami” dla młodych miłośników kodowania oraz “Nauczyciel Przyszłości” skierowany do kadry nauczycielskiej chcącej podnieść swoje cyfrowe kompetencje.

“Szkoła z Gigantami” to 4 lekcje w formie webinaru online, podczas których nasi trenerzy - programiści, wprowadzą uczestników w świat kodowania. Zajęcia podzielone są tematycznie na 2 grupy wiekowe. Grupa młodsza (9-12 lat) będzie odkrywać programowanie przenosząc się w środowisku Scratch do świata popularnych gier. Starsi uczestnicy (13-18 lat) poznają natomiast tajniki języka znaczników HTML i stworzą swoje własne strony internetowe.

“Nauczyciel Przyszłości” to zajęcia, które mają wspomóc nauczycieli w poznaniu narzędzi do nauczania online, a także pomóc zgłębić wiedzę z języków programowania, które weszły do podstawy programowej szkół - Scratch i Python. Warsztaty będą się odbywać w 3 osobnych blokach tematycznych.

Opis Warsztatów - Scratch (9-12 lat)

Opis Warsztatów - Strony Internetowe (13-19 lat)

“Nauczyciel Przyszłości” to zajęcia, które mają wspomóc nauczycieli w poznaniu narzędzi do nauczania online, a także pomóc zgłębić wiedzę z języków programowania, które weszły do podstawy programowej szkół - Scratch i Python. Warsztaty będą się odbywać w 3 osobnych blokach tematycznych.

Opis Warsztatów - Nauczyciel Przyszłości - Scratch

Opis Warsztatów - Nauczyciel Przyszłości - Python

Opis Warsztatów - Nauczyciel Przyszłości - Prowadzenie lekcji online

Konkurs dla szkół

Na szkoły z największą ilością uczestników (uczniów i nauczycieli) zapisanych na wydarzenie “Szkoła z Gigantami” czekają wyjątkowe nagrody:

I miejsce - Certyfikat Złotego Partnera dla szkoły, voucher o wartości 3 000 zł na nowy sprzęt IT, voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania oraz zamknięte szkolenie dla kadry pedagogicznej z narzędzi do nauczania online;

II miejsce - Certyfikat Srebrnego Partnera dla szkoły, voucher o wartości 2 000 zł na nowy sprzęt IT, voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania oraz zamknięte szkolenie dla kadry pedagogicznej z narzędzi do nauczania online;

III miejsce - Certyfikat Brązowego Partnera dla szkoły, voucher o wartości 1 000 zł na nowy sprzęt IT, voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania oraz zamknięte szkolenie dla kadry pedagogicznej z narzędzi do nauczania online.

Pozostałe 7 szkół z pierwszej 10-tki otrzyma voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs dodatkowy online w szkole Giganci Programowania oraz zestaw książek do nauki programowania.

Każda szkoła, z której na zajęcia zapisze się powyżej 30 uczniów, otrzyma certyfikat uczestnictwa w Warsztatach.

Ranking Szkół

Regulamin Konkursu

Flick – nowa jednostka czasu w programowaniu

Programowanie wcale nie musi być nudne! Poznaj tajniki efektywnej nauki programowania