Blog

Python - jeden z najpopularniejszych języków programowania na świecie


2 minuty czytania

Python został zaprojektowany na początku lat 90’ przez wybitnego programistę Guido van Rossum. W zasadzie można go określić mianem “pomysłodawcy” tego języka programowania, bo w jego rozwój zaangażowanych było znacznie więcej osób.

Dlaczego akurat “Python”? Cóż, Guido van Rossum jako wielki miłośnik twórczości grupy Monty Pythona postanowił nazwać swój język programowania właśnie na ich cześć. W ten sposób na rynek programistyczny trafił Python - język programowania łączący dwa inne wtedy już istniejące języki - ABC i Bash.

Python szybko zyskał na popularności, dzięki prostej i intuicyjnej składni. Twórcy chcieli w ten sposób zredukować czas poświęcany przez programistów na analizę kodu, tak aby mogli skupić się wyłącznie na jego tworzeniu. 

Zakres możliwości Pythona jest ogromny. Można w nim projektować zarówno strony internetowe jak i aplikacje, gry wideo oraz media społecznościowe. Przykładowo w Pythonie została zaprogramowana legendarna seria strzelanek Battlefield, strategia Civilization oraz World of Tanks. Wykorzystują go także tacy giganci jak YouTube, Google, Facebook czy PayPal. 

Python to język programowania na tyle wszechstronny i łatwy w nauczeniu, że cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych programistów. Osoby specjalizujące się w tym języku kodowania mogą też liczyć na jedne z najwyższych zarobków w branży programistycznej. 

Jeśli chcielibyście zgłębić tajniki kodowania Pythonie, zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami, w trakcie których nauczycie się m.in. programowania świata Minecrafta. 


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 4 / 5

Podobne artykuły

gry dzieciństwa
Blog

Najpopularniejsze gry Twojego dzieciństwa

Każde pokolenie ma swój czas i…ulubione gry! Wiele osób wciąż wspomina z nostalgią kultowego Pegasusa czy Atari — konsole, na których...

Czytaj więcej
Przygotowanie do testu 8-klasisty z matematyki
Blog

Jak się uczyć szybko, czyli co zrobić, żeby mieć więcej wolnego czasu?

Przywykliśmy, że „szybko” i „dobrze” raczej nie idą w parze, a wolny czas w słowniku ucznia nie występuje zbyt często. Gdy testy się...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs