Unia Europejska

mody do minecrafta
Blog

Świąteczne mody do Minecrafta - oto najlepsze z nich


6 minut czytania

Creepery w mikołajkowych czapkach? Przystrojone minecraftowe drzewka? W podstawowej wersji Minecrafta takie elementy mogą pozostać tylko w sferze świątecznych życzeń. Na pomoc jednak przychodzą społeczności moderskie, które nieustannie tworzą nowe i udoskonalają obecne modyfikacje Minecrafta, by później udostępnić je szerszej widowni. Jeżeli więc chcesz przystroić minecraftową choinkę, spotkać św. Mikołaja czy wyruszyć w podróż z reniferami, to koniecznie przejrzyj listę modów, którą przygotowaliśmy. Znajdziesz tam różne świąteczne modyfikacje do Minecrafta - zarówno te wielkie, zmieniające całą rozgrywkę, jak i te mniejsze, które dodają drobne akcenty do obecnego świata. Zaczynamy!

NOEL - A Christmas Mod

Nasze zestawienie zaczynamy prawdziwą perełką. NOEL to jeden z najpopularniejszych świątecznych modów do Minecrafta i jednocześnie jeden z tych najbardziej rozbudowanych. Poza dodaniem nowych postaci, takich jak świąteczne duchy, pozwala on na udekorowanie własnej choinki, stworzenie w czajniku gorącej czekolady, a nawet wprowadzanie prezentów-pułapek. To jednak nie wszystko. Znajdziemy tu również nowe obiekty, takie jak: jemioła, świeczki czy świąteczne ozdoby witrażowe, które sprawiają, że każdy zbudowany w tym modzie dom staje się wspaniałym miejscem do celebrowania Bożego Narodzenia. Jego najważniejszą zaletą jest też fakt, że jest on ciągle rozbudowywany i dostosowywany do kolejnych wersji Minecrafta - dzięki temu każdy gracz ma szansę poczuć minecraftową magię świąt.

Zalety: 

 • rozbudowana rozgrywka
 • wiele nowych elementów i obiektów 
 • dopracowane grafiki i tekstury nowych elementów 
 • mocno zaakcentowana świąteczna atmosfera 

Wady: 

 • nie stwierdzono 

Wintercraft Mod 

Możliwość dekorowania choinek, świąteczne jedzenie - tego typu rzeczy znaleźć możemy w różnych, innych modach. W Wintercraft Mod to jednak coś zupełnie nowego.  Jeżeli w tym modzie przystroimy świąteczne drzewko w bombki i światełka, to możemy się spodziewać, że odwiedzi nas Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. 

Zalety:

 • koncept przynoszenia prezentów przez Świętego Mikołaja 
 • dużo śniegu 
 • nowe stworzenia i obiekty

Wady:

 • niezbyt rozbudowany mod 
 • oparcie świąt na jednej koncepcji sprawia, że inne elementy rozgrywki trochę bledną

Christmas Festivity Mod 

Podczas świąt Bożego Narodzenia szczegóły pełnią niezwykle ważną rolę - sianko pod obrusem, łuska karpia w portfelu. Takie drobne rzeczy wzmacniają świątecznego ducha i tę magiczną atmosferę. Christmas Festivity Mod dba właśnie o szczegóły. Udekorowane drzewka, girlandy, czekolada, skarpety przy kominku, bałwany - to tylko niektóre obiekty dodane do moda. Niestety nie jest on zbyt rozbudowany i brakuje tu większych elementów rozgrywki. Dla osób, które lubią jednak ozdoby i kolorowe światełka jest to mod wręcz niezastąpiony. 

Zalety: 

 • dużo niewielkich obiektów dekoracyjnych 

Wady:

 • brak większych elementów i nowych trybów rozgrywki 

The Spirit of Christmas 

Bardzo ciekawy mod dodający nowy wymiar pełen świątecznych stworzeń, ale także usprawniający wiele elementów rozgrywki (stawianie całych domów przy pomocy jednego bloku). Poza dodaniem nowych obiektów, takich jak renifery czy świąteczne elfy, pozwala również na standardowe budowanie i dekorowanie choinek, które znaleźć można również w innych modach.

Zalety: 

 • nowe elementy rozgrywki (wymiar, rama portalu itp.)
 • ciekawe nowe moby i obiekty 
 • możliwość budowania dużych obiektów przy pomocy jednego bloku

Wady: 

 • pod względem wizualnym niektóre rzeczy (np. świąteczne skarpety) wyglądają ubogo
 • inne mody dają zwykle więcej możliwości w ubieraniu choinek czy przystrajaniu domków 

Joshua’s Christmas Mod 

Ostatni większy mod na naszej liście. Zobaczymy tu wszystkie inne elementy poznane już w innych modach - choinki, skarpety, świąteczne słodkości. Jest to jeden z podstawowych modów, od którego zaczyna się swoją świąteczną przygodę z Minecraftem. 

Zalety: 

 • dużo nowych elementów i obiektów o świątecznym charakterze

Wady: 

 • brak aktualizacji od roku 
 • wszystkie elementy zawarte w tym modzie znajdziemy w innych modyfikacjach, często dużo lepiej dopracowane 

Fairy Lights 

Mimo, że nie jest to mod świąteczny to można go wykorzystać, aby nadać minecraftowemu domowi niepowtarzalny charakter. Mod dodaje do gry olbrzymie ilości różnych światełek, lampek i innego typu oświetlenia. Mimo że nie jest to rozbudowany modyfikacja, to gracze cenią sobie jego prostotę i wykonanie. 

Zalety: 

 • prostota użycia 
 • bardzo duża ilość nowych obiektów związanych z oświetleniem 

Wady:

 • po pewnym czasie staje się nieużyteczny i gracze szukają czegoś więcej 

Znacie jakieś inne świąteczne mody, które nie pojawiły się na liście, a uważacie, że powinny? Koniecznie dajcie nam o tym znać w komentarzu na naszym fanpage’u Giganci Programowania. Jeżeli szukasz większej ilości świątecznych modów to polecamy przeszukiwanie największych bibliotek modowych, takich jak: https://www.curseforge.com/ czy https://www.9minecraft.net/


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

Kursy z matematyki
Blog

Matematyka z Minecraftem — nowość w ofercie Gigantów Programowania

Dzieje się! W naszej ofercie pojawiły się kursy z matematyki prowadzone w niezwykłej formie, wykorzystującej jedną z najpopularniejszych...

Czytaj więcej
W krainie maszyn i robotów. Najpopularniejsze aplikacje ze sztuczną inteligencją
Blog

W krainie maszyn i robotów. Najpopularniejsze aplikacje ze sztuczną inteligencją

Sztuczna inteligencja stopniowo zmienia naszą rzeczywistość pod niemal każdym możliwym względem. Mowa tutaj nie tylko automatyzacji...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs