KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY STRONY INTERNETOWE

UNITY / C#

7 i 8 klasa szkoły podstawowej

Szkoła ponadpodstawowa

OPIS KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - TWÓRCA GIER W UNITY:

Kurs online “Twórca gier w Unity” to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcą nauczyć się tworzenia gier w Unity z wykorzystaniem języka C#. Program Unity to środowisko pozwalające na tworzenie zaawansowanych gier komputerowych (zarówno 2D jak i 3D). Kurs zawiera wprowadzenie w podstawy programowania języka C# dzięki któremu stworzymy własną grę 2D wzorowaną na starej kultowej grze „Kapitan Pazur”.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA PROGRAMOWANIA ONLINE:

Zajęcia online to NIE webinar ani NIE kurs jak na Youtube! W trakcie zajęć online każdy uczeń widzi ekran nauczyciela, słyszy co mówi, a nauczyciel widzi wszystko to co robią i mówią uczniowie (widzi ekran każdego ucznia). Każdy uczeń może zadawać pytania głosowo, a nauczyciel może odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Każdy kursant otrzymuje dokładną instrukcje łączenia się do lekcji online oraz używania programów na zajęciach. Nie ma konieczności instalacji jakichkolwiek narzędzi na komputerze. Potrzebny jest jedynie mikrofon (który jest wbudowany we wszystkie laptopy) i łącze internetowe. W razie problemów służymy pomocą techniczną.

PROGRAM KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - TWÓRCA GIER W UNITY:

(4 spotkania = 8 godzin lekcyjnych):

1. Wprowadzenie do Unity oraz programowania w C#

Celem lekcji będzie zapoznanie się ze środowiskiem Unity i jego możliwościami. Na lekcji zostaną przedstawione podstawowe elementy języka C# takie jak: zmienne, warunki logiczne oraz metody. Podczas zajęć uczniowie nauczą się tworzyć własną postać, programować system do jej poruszania oraz tworzyć dla niej animacje. Dodatkowo poznają podstawy zasad działania fizyki w grach.

2. Skakanie, wykrywanie kolizji, licznik punktów.

Celem zajęć będzie opanowanie programowania bardziej zaawansowanego poruszania się postaci gracza (np. skakanie) oraz wykrywania kolizji między obiektami. Uczniowie stworzą także własny interfejs gracza który będzie wyświetlał aktualną liczbę punktów.

3. System walki, pułapki, warunek zwycięstwa.

Celem zajęć będzie stworzenie pełnego systemu walki. Uczniowie nauczą się programować prostych przeciwników oraz pułapki. Na koniec zaprogramują warunek zwycięstwa pozwalający na przejście gry od początku do końca.

4. Drabiny, zapadnie, ruchome platformy.

Celem zajęć będzie zaprogramowanie w pełni działających drabin, zapadni, a także ruchomych platform

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - TWÓRCA GIER W UNITY:

1. Zna środowisko Unity.

2. Poznał podstawy programowania w języku C#

3. Potrafi stworzyć prostą grę 2D w Unity.

4. Potrafi tworzyć proste animacje postaci.

5. Rozumie podstawy działania i obsługi fizyki w grach.

CENA KURSU:

260 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 260 zł (opłata jednorazowa).

TERMIN KURSY:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU:

4 - 8 Osób