Start zapisów na kursy semestralne! Sprawdź!

Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli kurs Wstęp do Programowania.

Wprowadzenia do hackingu i bezpieczeństwa w internecie. W trakcie zajęć poznawane są różnego rodzaju ataki hackerskie, wirusy, programy szpiegowskie oraz metody, jak się przed nimi chronić.

Uwaga! Uwaga! Wykryto zagrożenie! Potrzebujemy kogoś kto pomoże rozprawić się z hakerami. Dołącz do brygady uderzeniowej i pomóż nam zachować cyberbezpieczeństwo w całym Internecie.

• 14 spotkań (raz w tygodniu)

5 rat po 229

Na tym kursie uczeń poznaje tajniki hackingu (keyloggery, ataki, przechwytywanie haseł), aby wiedzieć jak się przed nim ustrzec. Poznaje również techniki budowania nowoczesnych stron oraz tworzenia interaktywnych elementów (HTML, CSS, JavaScript). Pokazane zostają także systemy zarządzania treścią CMS. Uczeń tworzy i publikuje własny serwis internetowy.

Celem lekcji jest przybliżenie uczniom podstawowych pojęć związanych z hackingiem. Drugim celem jest pokazanie uczniom wiersza poleceń CMD, podstawowych komend oraz stworzenie prostego wirusa za pomocą pliku wykonywalnego .bat.
Celem lekcji jest przedstawienie uczniom tematu social engineering. Drugim celem jest pokazanie działania wirusa Zip Bomb.
Celem lekcji jest pokazanie uczniom możliwości uruchamiania programów i wirusów w trybie invisible. Drugim celem jest stworzenie wirusów folder i file loading.
Celem lekcji jest zapoznanie uczniów z atakiem typu (distributed) denial of service i omówieniem zasady działania. W drugiej części lekcji uczniowie spróbują wykonać własny program potrafiący wykonać atak typu DOS.
Celem lekcji jest przybliżenie uczniom pojęcia Phishingu poprzez stworzenie aplikacji przypominającej ekran logowania do gry Minecraft (w celu wykradzenia loginu i hasła). Drugim celem jest założenie konta na darmowym serwerze ftp. Przesyłanie loginu i hasła na serwer ftp.
Celem lekcji jest przedstawienie uczniom języków HTML i CSS. Stworzenie pierwszej strony internetowej.
W tej lekcji zajmiemy się kontynuacją tematu phishingu – tym razem zajmiemy się webową częścią i zagrożeniami z tym związanymi oraz przygotujemy stronę www phishingową do wyłudzania haseł.
Celem lekcji jest zapoznanie uczniów z metodami pozostawania anonimowymi w sieci Internet. Opowiedzenie czym jest Proxy, VPN i jak korzystać z Tora. Odwiedzenie kilku stron w Deep Web.
Celem lekcji jest przedstawienie nauki kryptologii. Drugim celem jest uświadomienie uczniów z problemem bezpieczeństwa haseł. Przedstawienie metod łamania haseł. Metody szyfrowania i hashowania.
Celem lekcji jest zapoznanie uczniów z maszyną wirtualną oraz systemem Kali Linux. Instalacja Kali Linuxa na Virtual Boxie. Drugim celem jest pokazanie kategorii narzędzi dostępnych w systemie Kali Linux. Wykorzystanie narzędzi do łamania haseł (omówionych na poprzednich zajęciach).
Celem lekcji jest przybliżenie uczniom narzędzi do łamania haseł w systemie Kali Linux. Przypomnienie informacji o hasłach, ich hashowaniu i łamaniu.
Celem lekcji jest przedstawienie narzędzi systemu Kali Linux służących do przeprowadzania ataków typu DOS i DDOS.
Celem lekcji jest stworzenie Keyloggera w języku C#.

5 rat po 229

Jaki powinien być program zajęć z programowania?

Programowanie dla dzieci w języku Scratch - czy warto?

Programowanie dla przedszkolaków - na jakie zajęcia postawić?