Start zapisów na kursy semestralne! Sprawdź!

Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli pierwszy semestr kursu Hacking i tworzenie stron internetowych.

Zaawansowane tajniki hackingu, bezpieczeństwa w internecie oraz zagrożeń komputerowych.

Hakerzy nie odpuszczają. Atakują kolejne strony internetowe. Tylko Ty możesz nam pomóc odeprzeć ataki na sieć internetową. Na naszych zajęciach dowiesz się jak bronić sie przed zagrożeniami i jak tworzyć bezpieczne strony internetowe.

• 14 spotkań (raz w tygodniu)

5 rat po 229

Na tym kursie uczeń poznaje tajniki hackingu (keyloggery, ataki, przechwytywanie haseł), aby wiedzieć jak się przed nim ustrzec. Poznaje również techniki budowania nowoczesnych stron oraz tworzenia interaktywnych elementów (HTML, CSS, JavaScript). Pokazane zostają także systemy zarządzania treścią CMS. Uczeń tworzy i publikuje własny serwis internetowy.

Omówimy na lekcji techniczne aspekty sposobów ukrywania aplikacji w innych aplikacji, jak to w ogóle działa i jak jest takie oprogramowanie napisane. Na lekcji napiszemy aplikację która zostanie ukryta np w popularnym czytniku plików PDF.
Temat na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo skomplikowany i nic nam nie mów. Jest to jedna z metod optymalizacji i przyśpieszania działania kodu pisanego przez programistów ale także niestety wykorzystywana przez przestępców do utrudnienia analizy kodu wirusa i spowodowaniu że jest dla oprogramowania antywirusowego nieczytelny (zaciemniony)
Ransomware to jedno z najgroźniejszych zagrożeń w bezpieczeństwie IT - na lekcji przedstawimy dlaczego i postaramy sobie napisać mechanizm który jest ukryty w każdym ransomeware.
Internet to największa sieć komputerów jaka kiedykolwiek powstała i cały czas rośnie. Podczas zajęć dowiesz się jak to się dzieje że po wpisaniu strony www.giganciprogramowania.edu.pl trafiasz na odpowiednią stronę, poznasz całą drogę jaką przebywa twoje żądanie o wyświetlenie strony oraz jak to się dzieje że przestępcy coś takiego próbują modyfikować i atakować różne elementy tej układanki.
“Bardzo dziurawa aplikacja webowa” - Przedstawienie aplikacji do ćwiczenia (bezpiecznego!) ataków na aplikacje webowe. Zastosowanie wiedzy praktyce i omówienie różnych podatności które mogą zostać wykryte w stronach i aplikacjach webowych.
Każdy programista czasami popełnia błędy, niektóre są kosztowne jak np. XSS. Uczeń wykorzysta dziurę w oprogramowaniu.
Zaawansowane strony www korzystają z baz danych do przechowywania treści, a programiści popełniają błędy które pozwalają na dostęp do bazy bezpośrednio a przez to do rzeczy które powinny pozostać ukryte przed zwykłym użytkownikiem.
W aplikacjach webowych powyższa podatność ma 10 na 10 w skali “problematyczności” tzn. Remote code execution (zdalne wykonanie kodu na serwerze) to jest najgorszy błąd jaki może być w aplikacji - uczniowie przećwiczą jak to działa i dlaczego.
Czy potrafisz wymyślić bezpieczne hasło które jest łatwe do zapamiętania? Jakie hasło jest bezpieczniejsze - TrudneHasloDoZapamietania czy może P@ssw0rd1!@# ? Z tej lekcji dowiesz się i zrozumiesz jak są łamane hasła róznymi metodami a przez to jak bezpiecznie korzystać i zarządzać hasłami.
Posłuchajmy co się dzieje w sieci czyli o podsłuchiwaniu sieci komputerowych oraz o różnych technikach Sniffingu i Spoofingu tak aby móc otrzymywać informacje które nie są dla nas przeznaczone.
Celem lekcji jest poznanie metody ataku hakerskiego DNS Spoofing
Celem lekcji jest omówienie celu zaciemniania (obfuskacji) kodu oraz sposobów jej realizacji

5 rat po 229

Jaki powinien być program zajęć z programowania?

Programowanie dla dzieci w języku Scratch - czy warto?

Programowanie dla przedszkolaków - na jakie zajęcia postawić?