Trwają zapisy na krótkie kursy online! Sprawdź!

Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli kurs Wstęp do Programowania.

Wprowadzenia do hackingu i bezpieczeństwa w internecie. Oprócz podstawowych zagadnień takich jak pentesting, hacking poznawane są skrypty i programy hackerskie oraz rodzaje ataków.

Uwaga! Uwaga! Wykryto zagrożenie! Potrzebujemy kogoś kto pomoże rozprawić się z hakerami. Dołącz do brygady uderzeniowej i pomóż nam zachować cyberbezpieczeństwo w całym Internecie.

• 14 spotkań (raz w tygodniu)

5 rat po 229

Na tym kursie uczeń poznaje tajniki hackingu (keyloggery, ataki, przechwytywanie haseł), aby wiedzieć jak się przed nim ustrzec. Poznaje również techniki budowania nowoczesnych stron oraz tworzenia interaktywnych elementów (HTML, CSS, JavaScript). Pokazane zostają także systemy zarządzania treścią CMS. Uczeń tworzy i publikuje własny serwis internetowy. Nasze zajęcia online TO NIE webinar ani nie kurs jak na Youtube! W trakcie naszych zajęć online każdy uczeń będzie widzieć ekran nauczyciela, słyszeć, co mówi, oraz nauczyciel będzie mieć wgląd do tego, co robi i mówi uczeń (będzie widzieć ekran każdego ucznia). Każdy uczeń będzie mógł zadać pytanie głosowo, nauczyciel będzie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Wprowadzenie do świata zabezpieczeń, pokazanie możliwości komputera i systemu operacyjnego dzięki którym można zrobić coś więcej niż grać i przeglądać internet i zrozumieć jak działa system operacyjny.
Social Engineering to ciekawy temat, przy minimum umiejętności technicznych jesteśmy w stanie włamywać się do miejsc i komputerów grzecznie o to prosząc. Mistrzem Social Engineeringu w zakresie hakowania jest Kevin Mitnick i poznamy “jak on to robił że ludzie sami oddawali mu hasła”
Dobry wirus to taki, który siedzi w ukryciu i ciężko go znaleźć, aby trudniej było by się go pozbyć. Omówimy tzw. trybie Invisible w systemie operacyjnym, żeby nie było widać w ogóle, że nasza aplikacja jest uruchomiona! Dodatkowo przedstawimy atak typu Folder i File Floading..
Omówienie ataków sieciowych DOS i DDOS - od podstaw, aż po konsekwencje, które są spowodowane, gdy nasza sieć jest atakowana. Na lekcji zostanie przedstawione w praktyce jak się wykonuje takie ataki oraz sposoby na obronę przed DDOS.
Phishing to bardzo niebezpieczny atak na użytkownika, aby ukraść dane. Jakie dane zostają przechwycone przez włamywacza? Tego uczeń się dowie na lekcji o Phishingu oraz dlaczego jest on taki niebezpieczny. Na zajęciach zostanie przygotowana również aplikacja desktopowa imitująca atak phishingowy.
Na tej lekcji zostanie przedstawiony język HTML, który służy do tworzenia stron internetowych. W trakcie zajęć popatrzymy na tworzenie stron z punktu widzenia osoby zajmującej się bezpieczeństwem oraz wykorzystany zostanie do stworzenia niebezpiecznej strony internetowej.
Javascript oraz CSS to nieodłączny partner języka HTML przedstawionego na lekcji 6. Zostaną omówione zależności pomiędzy poszczególnymi składowymi (HTML, CSS, Javascript), a także potencjalne niebezpieczeństwa wynikające z umiejętności posługiwania się tą trójką.
Uczniowie wykorzystają wiedzę z wcześniejszych lekcji do stworzenia strony klona wybranej strony internetowej (np. Discord) wzbogaconej nie tylko o warstwę wizualną (tzw. frontend), ale także logikę aplikacji aby dokonać ataku na nieświadomego użytkownika.
Techniczna lekcja przedstawiająca tematy korzystania sieci i w jaki sposób można to robić bardziej świadomie i bezpiecznie oraz wprowadzić do zagadnienia z alternatywnymi sieciami które są ukryte.
Bezpieczeństwo haseł to kluczowa sprawa - na tej lekcji uczeń w praktyce się dowie dlaczego to jest takie ważne i jak to jest realizowane aktualnie.
Przed przystąpieniem do ataku, trzeba zrobić rekonesans, czyli dowiedzieć się jak najwięcej o naszym celu - do tego celu mamy wiele technik, ale także oprogramowania, które się do tego przydają. Dodatkowo zainstalujemy drugi system operacyjny - linux.
Łamanie haseł to trudne, ale ciekawe zajęcie. Mając odpowiednią wiedzę, technikę i oprogramowanie, możemy znacząco ułatwić sobie ten proces. Podczas lekcji poznamy oprogramowanie, różne techniki łamania haseł oraz dodatkowo wykorzystamy kali linux-a.
Omówienie ataku sieciowego, który utrudnia korzystanie z danego komputera lub serwera przez co inni użytkownicy mają problem. Na zajęciach dowiemy się, dlaczego tak się dzieje i jakie oprogramowanie możemy do tego wykorzystać, które znajdziemy w Kali Linux.
Wiesz co to jest Keylogger lub domyślasz się co to może być? Podczas tej lekcji, sam napiszesz swojego keyloggera! Omówimy jak i dlaczego działa oraz przedstawimy trochę historii keyloggera (ciekawej!). Dokładniej jak powstał keylogger, jak się rozwijaja, a także zaprezentujemy kilka ciekawych pomysłów na wykorzystanie keyloggera.

5 rat po 229

Abakusy - poznajcie pierwowzór pierwszych kalkulatorów

Pierwsza programistka w historii - kim była Ada Lovelace?

Informatyka dla dzieci – nauka i zabawa w trybie online