Start zapisów na kursy semestralne! Sprawdź!

Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli pierwszy semestr kursu Hacking i tworzenie stron internetowych.

Zaawansowane tajniki hackingu, bezpieczeństwa w internecie oraz zagrożeń komputerowych. Zajęcia posiadają również panel stron internetowych, gdzie uczestnicy tworzą i zabezpieczają strony internetowe.

Hakerzy nie odpuszczają. Atakują kolejne strony internetowe. Tylko Ty możesz nam pomóc odeprzeć ataki na sieć internetową. Na naszych zajęciach dowiesz się jak bronić sie przed zagrożeniami i jak tworzyć bezpieczne strony internetowe.

• 14 spotkań (raz w tygodniu)

5 rat po 229

Na tym kursie uczeń poznaje tajniki hackingu (keyloggery, ataki, przechwytywanie haseł), aby wiedzieć jak się przed nim ustrzec. Poznaje również techniki budowania nowoczesnych stron oraz tworzenia interaktywnych elementów (HTML, CSS, JavaScript). Pokazane zostają także systemy zarządzania treścią CMS. Uczeń tworzy i publikuje własny serwis internetowy. Nasze zajęcia online TO NIE webinar ani nie kurs jak na Youtube! W trakcie naszych zajęć online każdy uczeń będzie widzieć ekran nauczyciela, słyszeć, co mówi, oraz nauczyciel będzie mieć wgląd do tego, co robi i mówi uczeń (będzie widzieć ekran każdego ucznia). Każdy uczeń będzie mógł zadać pytanie głosowo, nauczyciel będzie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Powtórzenie materiału z pierwszego semestru.
Celem zajęć będzie stworzenie profesjonalnej strony internetowej przy pomocy systemu do zarządzenia treścią Joomla!
Kontynuacja poprzednich zajęć. Pokazanie i wytłumaczenie, w jaki sposób zabezpieczyć stronę przed atakami hakerów.
Celem zajęć będzie pokazanie, w jaki sposób założyć hosting, domenę i DNS, w celu publikacji strony w Internecie.
Na zajęciach omówimy instalację DVWA i Command Injection.
Na zajęciach omówimy tzw. XSS.
Na zajęciach omówimy tzw. SQL Injection.
Na zajęciach omówimy CSRF i File Uploader.
Celem lekcji będzie pokazanie, w jaki sposób zabezpieczyć tworzone przez nas hasła. Ponadto, pokażemy, jak przeprowadza się ataki słownikowe z wykorzystaniem tablic tęczowych.
Celem lekcji będzie stworzenie ataków typu Spoofing i Sniffing przy pomocy narzędzi publikowanych przez system Kali Linux.
Celem lekcji jest poznanie metody ataku hakerskiego DNS Spoofing
Omówimy na lekcji techniczne aspekty sposobów ukrywania aplikacji w innych aplikacji, jak to w ogóle działa i jak jest takie oprogramowanie napisane. Na lekcji napiszemy aplikację która zostanie ukryta np w popularnym czytniku plików PDF
Celem lekcji jest omówienie celu zaciemniania (obfuskacji) kodu oraz sposobów jej realizacji

5 rat po 229

Jaki powinien być program zajęć z programowania?

Programowanie dla dzieci w języku Scratch - czy warto?

Programowanie dla przedszkolaków - na jakie zajęcia postawić?