Trwają zapisy na krótkie kursy online! Sprawdź!

Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli pierwszy semestr kursu "Podstawy tworzenia gier".

Wprowadzenie do programowania i tworzenia gier w wersji 3D przy pomocy środowiska KoduGame Lab. Dodatkowo, dzięki systemowi Makey Makey, wprowadzone zostają interakcje między światem rzeczywistym a wirtualnym.

Drugi semestr kursu przeniesie nas do świata gier 3D. Spróbujemy również przy pomocy Makey Makey wyciągnąć gry do świata rzeczywistego. Emocje gwarantowane.

• 14 spotkań (raz tygodniu)

5 rat po 190

1. Umiejętność stworzenia rozbudowanej gry i aplikacji w języku Scratch. 2. Umiejętność stworzenia gry wieloosobowej. 3. Umiejętność wykorzystania trudniejszych zagadnień fizycznych w grze, jak np. przyspieszenie. 4. Znajomość bardziej skomplikowanych mechanizmów, jak np. komunikaty oraz umiejętność ich nadania i odbioru. 5. Umiejętność wykorzystania płytki Makey Makey do przeprowadzenia prostych eksperymentów programistyczno-naukowych. 6. Zapoznanie się z podstawowymi właściwościami prądu elektrycznego, obwodu, przewodności oraz umiejętność wykorzystania wiedzy do stworzenia np. prostego pianina zbudowanego z komputera i owoców oraz płytki i przewodów. 7. Znajomość środowiska Kodu Game Lab. 8. Umiejętność stworzenia dowolnie rozbudowanej gry 3D za pośrednictwem Kodu Game Lab. 9. Znajomość wykorzystania trójwymiarowego układu współrzędnych. 10. Umiejętność sterowania postaciami z wykorzystaniem praw fizyki. 11. Umiejętność korzystania z funkcji matematycznych do zaprogramowania logiki gry. 12. Umiejętność zbudowania modelu trójwymiarowego świata o wyższym stopniu trudności.

Witaj w kolejnym etapie przygody. Nowe wyzwania przed nami, podróże w czasie, kolejne gry do zwiedzenia a w tym wszystkim zaawansowana nauka programowania. Szykuj się do pierwszego z wyzwań - ruszamy na wyścigi. 3....2....1..... Start!!!
Niszczycielskie drony Dr. Dooma atakują. Słyszysz te hałasy? Musimy dotrzeć do fabryki, która je produkuje i unieszkodliwić ją. Uważaj - w Dolinie Zagłady niektóre przejścia są bardzo wąskie, a drony cały czas nadlatują.
- Na tysiąc beczek rumu! Kapitan Jack ponownie atakuje! - Co robimy? Co robimy? - Stawimy mu czoła! Czy każdy jest gotowy do broni? Pora rozpocząć abordaż. Arghhhhhh!
Przedziwna struktura się pojawiła w świecie Kodu Game Lab. Musimy spróbować zbadać jej tajemnice. Spróbuj się nie zgubić w plątaninie ścieżek. Wędruj powoli - w labiryncie mogą pojawić się różne pułapki.
Już prawie jesteśmy. Ciiiiiii..... Słyszysz? To chyba słynny potwór labiryntu. Musimy przemykać jak najciszej - w przeciwnym razie skończymy jako jego kolacja.
Na pewno znasz tryb walki, w którym każdy walczy z każdym. Z pewnością uda Ci się wyeliminować wszystkich przeciwników. Musisz wybrać - strzelasz rakietami albo kulkami. Do wyboru, do koloru.
Najpierw skok, potem bieg przez 100 metrów, następnie sprawdzenie celności. Pora na tor przeszkód. Uważaj na lawiny, wrogie postaci i inne przeciwności. Każda pokonana przeszkoda to kolejny krok w drodze do zwycięstwa.
Mozart? Bach? Beethoven? Może po prostu Gigant? Sprawdź się jako muzyk i kompozytor. Muzyka klasyczna jest dla Ciebie zbyt poważna? Możesz stworzyć własną kompozycję.
W którym roku powstał Minecraft? Jak się nazywa ognisty starter z regionu Kanto w Pokemon? Jaki typ broni jest najrzadszy w Fortnite? Na te i inne pytania odpowiedz już dziś w naszym wielkim gamingowych teleturnieju
Zamień się w DJ-a i muzyka jednocześnie. Twórz muzykę z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. To co zwykle wydaje się niemożliwe razem z Gigantem możemy urzeczywistnić. Do dzieła!
Złap je wszystkie! Pikachu i startery z pierwszej generacji Pokemon - Kanto są już dostępne do złapania w Scratchu. Sprawdź swoją celność i siłę rzutu ale musisz uważać. Nie każdy Pokemon chce zostać w Pokeballu na zawsze. Pika Pika Pikachuuuuu.
Kolejny raz musimy się zmagać z mocą Pokemonów. Przypominamy, że celnie rzucony Pokeball to większe szanse na złapanie Pokemona. Który z nich jest Twoim ulubionym? Pikachu? Charmander? Squirtle? A może Bulbasaur? Spróbuj złapać któregoś z nich.
Udało nam się. Kolejna przygoda za nami. Mam nadzieję, że Ci się podobało. Ale czekaj... To jeszcze nie koniec. Przygody z Programowaniem już czekają na Ciebie. Dołącz do nas już dziś i spróbuj swoich sił w nowych miejscach. Za tydzień specjalna niespodzianka dla Ciebie - nowy świat, który wspólnie pomożemy Ci stworzyć. Kojarzysz Minecrafta? Jeśli tak to z pewnością dasz sobie radę.
Wow! Przy współpracy z Gigantem udało nam się otworzyć portal do Minecrafta. Wkrocz tam razem z nami a dowiesz się jak zaprogramować Steve’a do tego aby stał się Władcą Świata..

5 rat po 190

Abakusy - poznajcie pierwowzór pierwszych kalkulatorów

Pierwsza programistka w historii - kim była Ada Lovelace?

Informatyka dla dzieci – nauka i zabawa w trybie online