Start zapisów na kursy semestralne! Sprawdź!

Podczas zajęć uczniowie poznają podstawy programowania w Scratchu wraz z niektórymi zaawansowanymi elementami takimi jak losowanie czy komendy startowe. Dodatkowo uczestnicy wprowadzeni zostaną również w mechanikę gier.

Ciiiii..... Słyszysz ten dźwięk? Obawiam się, że jesteśmy w tarapatach. Nadlatują monstery z różnych gier, a ja nie wiem co robić. Może powinniśmy skonstruować i zaprogramować jakieś działo przeciwmonsterowe? Siadajmy za stery Scratcha i do dzieła!

• 1 spotkanie (warsztat)

• 2 x 45 min (czas trwania)

bezpłatne 0

Warsztaty dla programistów pozwalające na poznanie podstaw programowania w środowisku Scratch. Jest to intuicyjna platforma do stawiania pierwszych korków w świecie programowania. Tworzenie skryptów ma charakter wizualny – bloki w różnych kolorach, reprezentujących różne funkcje, układamy w konkretne konfiguracje tworząc program. Podczas zajęć, krok po kroku, wykonany zostanie program, którego efekty w każdej chwili będzie można przetestować. Efekty swoich prac uczestnicy mogą zabrać do domu oraz udostępniać swoim koleżankom i kolegom.

Masz dobre oko? Jeśli tak to chyba nie musimy się niczym martwić. Należy jednak uważać - nie wiemy z jakim przeciwnikiem przyjdzie nam walczyć. Czy to będzie Creeper z Minecrafta? Miauśniak? Przygotuj się na wszystko.

bezpłatne 0

Jaki powinien być program zajęć z programowania?

Programowanie dla dzieci w języku Scratch - czy warto?

Programowanie dla przedszkolaków - na jakie zajęcia postawić?