Start zapisów na kursy semestralne! Sprawdź!

Konieczna jest umiejętność obsługi myszki, pisania, czytania i liczenia w zakresie 20.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzą jak modyfikować grę Minecraft przy pomocy platformy MakeCode. Poznamy nie tylko podstawowe konstrukcje skryptów ale również elementy takich kategorii jak Bloki i Moby.

Gdzie indziej szukać mobów i monsterów jak nie w Minecraftowym świecie? Zaraz wchodzimy do portalu i teleportujemy się do świata Minecrafta. Mamy jednak przewagę nad przeciwnikami. Sami możemy je zaprogramować.

• 1 spotkanie (warsztat)

• 70 min (czas trwania)

bezpłatne 0

Innowacyjne zajęcia łączące programowanie ze światem Minecrafta. Przy pomocy specjalnej platformy MakeCode wprowadzamy programowanie na jeszcze wyższy level tworząc skrypty modyfikujące świat gry. Skrypty tworzone są poprzez wykorzystywanie odpowiednich bloków komend w różnych konfiguracjach i ułożeniach. Następnie skrypty testowane są bezpośrednio w środowisku gry. Programowanie w Minecrafcie nie tylko niesie ze sobą edukacyjny charakter ale również pokazuje dzieciom, że w gry nie tylko można grać ale wykorzystywać je w bardziej naukowy sposób.

Spróbuj swoich sił na naszej arenie. Naprzeciwko Ciebie staną najpotężniejsze moby Minecrafta. Twoim zadaniem będzie przetrwanie na arenie jak najdłużej. Nie bój się – co jakiś czas będziesz dostawać prezent, który pomoże Ci przetrwać.

bezpłatne 0

Jaki powinien być program zajęć z programowania?

Programowanie dla dzieci w języku Scratch - czy warto?

Programowanie dla przedszkolaków - na jakie zajęcia postawić?