Start zapisów na kursy semestralne! Sprawdź!

Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli drugi semestr kursu "Podstawy tworzenia gier".

Gra Minecraft widziana oczami programistów. Tworzenie modyfikacji, animacji i skryptów modyfikujących świat Minecrafta w oparciu o różne programy i języki programowania.

Trzecia część to niezapomiana przygoda z Minecraftem. Wskakuj do portalu i dzięki platformie MakeCode zmień Minecrafta jak tylko zechcesz już teraz.

• 14 spotkań (raz w tygodniu)

5 rat po 190

Minecraftowe "Przygody z programowaniem" to kontynuacja kursu Podstawy tworzenia gier. W trakcie kursu uczniowie zgłębiają swoją wiedzą w zakresie edycji i modyfikacji gry Minecraft przy użyciu różnych języków programowania, aplikacji i programów. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod nauczania uczniowie poznają tajniki tworzenia gier świetnie się przy tym bawiąc. Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Rozpoczynamy całkowcie nową przygodę. Prawdopodobnie wiesz, że Minecraft jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie, jednak czy wiesz, że podczas trwania kursu będziemy go edytować w dowolny sposób? Wspaniale prawda? Sprawdzimy się jako moderzy - twórcy modów do gier.
Musimy poruszać się jak najciszej. Słyszycie te dźwięki? Gdzieś tam za drzewami kryją się hordy zombie. Musimy się przygotować na ewentualny atak! Z pewnością przyda nam się dobra zbroja, miecz i dużo prowiantu.
Alarm! Alarm! Mamy niepokojącą wiadomość dla wszystkich żywych organizmów. Zombie znalazły sojuszników w postaci Utopców i Posuchów. Nadchodzą falami. Spróbujmy zaprojektować mechanizmy ochronne do naszej postaci.
Wciel się w Gladiatora i walcz z hordami przeciwników. Jak długo będziesz w stanie przetrwać? Zobaczmy. Creeper, Zombie i inne postaci już na Ciebie czekają.
Jeszcze więcej przeciwników czeka na Ciebie. Ponadto obawiamy się, że ktoś wezwał jeszcze potężniejsze kreatury. Musimy być bardzo ostrożni. Przetrwaj na arenie jak najdłużej.
Katastrofa! Aquaman zwrócił się do nas o pomoc - wszystkie oceany wyschły i Aquaman potrzebuje miejsca, w którym mogłyby zamieszkać morskie stworzenia. Pomóżmy wspólnie superbohaterowi. W przyszłości, gdy będziemy potrzebowali pomocy Aquaman z pewnością się odwdzięczy.
Moder czyli twórca modów to gracz, któremu nigdy nie ma dość nowych elementów w świecie gry. Czy Tobie również brakuje czegoś w Minecrafcie? Wspólnie dziś zrobimy Miecz Gigantów - starożytny artefakt znaleziony gdzieś na szczytach gór.
Dziś nie będziemy edytować jednego przedmiotu tylko cały świat. Zmienimy atmosferę, dodamy nowe postaci - będzie się działo. Nie wiem czy widzisz ale na horyzoncie gromadzą się czarne chmury. Ciekawe co to?
Czarne chmury zbliżają się. Za chwilę cały świat spowity zostanie przez mrok. Czy uda Ci się przeżyć?
Projektowanie gier to nie tylko ich tworzenie ale różnego rodzaju tematy związane z kreacją fabuły, grafikami 3D, animacjami. Dziś będziemy tworzyć jedną z takich animacji. Siadaj za stery komputera i stań się na chwilę reżyserem minecraftowego filmu.
Kolejny dzień zmagań z animacjami. Każda animacja zanim ujrzy światło dzienne musi być skrupulatnie sprawdzona. Dziś pracować będziemy nad detalami naszej animacji oraz nauczymy się jak ją opublikować.
Najwyższa pora wykorzystać wiedzę o animacjach i stworzyć projekt od podstaw. Zamień się w reżysera, scenarzystę, kostiumografa i dźwiękowca. Zdobądź Hollywood już dziś!
Dotarliśmy właśnie do Chatki Wiedźmy. Na jej stole stoi wielka szklana kula. W okolicy rozbrzmiewają ciche pomrukiwania Zombie i prychnięcia Endermanów. Dziś przy pomocy szklanej kuli zajrzymy do przeszłości i przypomnimy sobie co się działo podczas całej naszej Minecraftowej przygody. Wszystko gotowe? Zaczynamy.
Zastanawiasz się co Cię czeka w przyszłym roku. Już dziś serwujemy przedsmak tego co dla Ciebie przygotowaliśmy - tworzenie aplikacji na telefon. Łap smartfon w dłoń i działamy!

5 rat po 190

Jaki powinien być program zajęć z programowania?

Programowanie dla dzieci w języku Scratch - czy warto?

Programowanie dla przedszkolaków - na jakie zajęcia postawić?