Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli drugą część kursu Tworzenie gier komputerowych w Unity

Metodologia tworzenia gier w oparciu o język programowania C# i silnik Unity. W trakcie zajęć wykorzystane będzie m.in. narzędzie Game design Doc, Mirror, HLAPI czy Photon. Trzecia część kursu wprowadzi Cię w m.in. w tematy zaawansowanych mechanik, technologii webowych, serwerów gry i wielu innych. Dowiedz się jak powstały najpopularniejsze gry i twórz własne.

Zajęcia z gier komputerowych prowadzone są w języku C#. W trakcie zajęć uczestnicy stworzą projekt - wyścigową grę sieciową, w której będzie mogło konkurować kilku graczy. Uczniowie dowiedzą się m.in. jak tworzyć postaci czy tablicę wyników.

Na pierwszych zajęciach przypomnimy sobie podstawy C# i Unity. Przypomnimy też sobie Game Design Doc przy omawianiu projektu semestralnego.
Na drugich zajęciach poznamy podstawy poruszania pojazdów w Unity. Zapoznamy się z komponentem Wheel Collider.
Po zapoznaniu się z tworzeniem kół, dodamy nasz pojazd i zabezpieczymy go, by jeździł poprawnie. Dodamy także śledzenie pojazdu.
Lekcja teoretyczna o tworzeniu gier multiplayer a także przygotowanie środowiska Photon.
Zajęcia poświęcone zostaną punktom kontrolnym usytuowanym na terenie. Dzięki nim, program będzie w stanie określić, ile okrążeń wykonał gracz.
Na tych zajęciach utworzymy przygotujemy podstawy interfejsu użytkownika. Dodamy nazwę i kolor gracza, odliczanie i reset gry.
Zajęcia poświęcone będą poprawką a także dodaniem lusterka do gry oraz zmianie widoku.
Podczas zajęć przygotowane zostanie menu gry, w którym będzie można wybrać kolor i nazwę naszego samochodu.
Na tych zajęciach w końcu zaczniemy tworzyć elementy związane z połączeniem z serwerem i z innymi graczami. Z względu na wymagające testowanie, lekcja rozbita jest na dwa spotkania.
Tablica wyników
Na tej lekcji dodamy Nitro do naszych samochodów.
Dwie ostatnie lekcje poświęcone zostaną tworzeniu toru do jazdy oraz przygotowaniem własnych wyścigów. Po stworzeniu terenu uczniowie będą sami uzupełniać elementy toru i przekładać gotowe elementy na nową mapę.
Przygotujemy grę Pong z możliwością rozegrania jej w dwie osoby. Napiszemy sterowanie, licznik punktów oraz poruszanie się kulki.
Na zajęciach zmodyfikujemy nasz poprzedni projekt by stworzyć jego wersję online.
Na dwóch kolejnych zajęciach stworzymy klasyczną grę retro Snake w wydaniu gry na dwóch graczy online. Na pierwszej lekcji stworzymy grę na dwie osoby w lokalnym multiplayerze, na drugiej natomiast zmienimy, aby gra działała online z użyciem biblioteki Mirror.
Na lekcji dodamy do naszej gry Snake menu główne z możliwością podziału na grę dla dwóch graczy i dla jednego gracza oraz opcję wysyłania swoich wyników na globalny leaderboard.